LeBron James je z odličnimi predstavami nagnal tekmecem strah v kosti. Njegovo povprečje proti Torontu je bilo 36 točk na tekmo. Foto: Reuters
John Wall je vknjižil 27 točk in 12 podaj. Foto: Reuters
Po dveh porazih je Houston spet presegel 100 točk in zmagal. Foto: Reuters

LeBron James je za svoj sedmi zaporedni finale Vzhodne konference dosegel 35 točk, ob tem pa zbral še devet skokov in šest podaj. Kyrie Irving je prispeval 27 točk in 9 podaj, Kyle Korver pa 18 točk. Cavsi so slavili s 109:102 in so prvi branilci naslova, ki so leto zatem dobili osem tekem zapored.
"Dejstvo, da igramo najboljšo košarko prav v končnici, je znak, da smo pripravljeni za izziv," je povedal James, ki se poteguje za svoj četrti šampionski prstan. Trener Toronta Dwane Casey meni, da bo Cleveland izredno težko premagati. "Ko LeBron meče trojke tako kot zdaj in s tako učinkovitostjo, bo potreben izjemen napor, da jih premagaš," pravi Casey.

Toronto je prvič v seriji povedel v zadnji četrtini, vendar v zaključku Clevelandu ni bil kos. Serge Ibaka je dosegel 23 točk, eno manj DeMar DeRozan. Poškodovanega prvega organizatorja igre Kyla Lowryja je uspešno zamenjal Cory Joseph, ki je vknjižil 20 točk in 12 podaj.

V šestih minutah 26:0
Cleveland zdaj čaka dolg počitek, morda celo do naslednjega ponedeljka, saj je Washington s 121:102 nadigral Boston in po zaostanku 0:2 izenačil serijo. Ključna je bila tretja četrtina, v kateri so Wizardsi naredili delni izid 26:0. In to v šestih minutah. Washington do 50 ni vodil niti enkrat. Po zaostanku 48:53 je bilo nekaj minut pozneje na semaforju 74:53.

Bradley Beal je bil najučinkovitejši z 29 točkami, 27 jih je ob 12 podajah dodal John Wall. Pomembno vlogo sta odigrala Markieff Morris (16 točk 10 skokov) in Otto Porter (18 točk). Na drugi strani je Isaiah Thomas odprl tekmo s petimi zaporednimi trojkami in 17 točkami v 15 minutah. Dvoboj je končal pri 19 točkah in bil po tekmi jezen na sodnike, ker naj bi dovolili nasprotnikom umazano igro v obrambi.

19 trojk Houstona
Spet je izenačen tudi teksaški obračun. Po hujšem prehladu si je opomogel James Harden, ki je dosegel 28 točk in zbral 12 podaj v zmagi Houstona s 125:104. Rakete so vodile od uvodne minute do konca. Do odločilne prednosti so prišle v tretji četrtini predvsem po zaslugi meta izza črte. Tokrat se je števec ustavil pri številki 19.

Trener Gregg Popovich je za poraz okrivil slabo obrambo pri vračanju. "Naša biblija se začenja s tranzicijsko obrambo in če je ni, preprosto nismo na tekmi. Če bi nekdo pogledal izseke naše tranzicijske obrambe, bi do konca tekme v klubu zamenjal vse igralce in me odpustil kot trenerja. Tako slabo je bilo." Naslednja tekma bo v torek v San Antoniu.