Paul George je Torontu nasul 39 točk, a to ni bilo dovolj, da bi svoji ekipi pomagal do zmage in vodstva v seriji s 3:2. Foto: Reuters

Pomembno je, da ostaneš miren. Ne smeš se vdati frustracijam, ostati moraš na začrtani poti. Tako bomo tudi nadaljevali.

DeMar DeRozan
DeMar DeRozan je po slabših predstavah na uvodnih štirih tekmah serije tokrat zaigral precej bolje. Foto: Reuters
Boston Celtics
Košarkarji Bostona so v gosteh prejeli 'porcijo' Atlante. Foto: Reuters

Ta se na prvih štirih tekmah ni izkazal, tokrat pa je s precej izboljšanim metom zbral 34 točk in svoji ekipi pomagal do zmage. "Igral sem, kot znam. Pomembno je, da ostaneš miren. Ne smeš se vdati frustracijam, ostati moraš na začrtani poti. Tako bomo tudi nadaljevali," je po tekmi dejal prvi strelec Raptorsov.

Katastrofalna zadnja četrtina Pacersov
Gostitelji sicer niso imeli pravega odgovora na Paula Georgea, prvega strelca tekme z 39 točkami, a jim je v zadnji četrtini, v kateri se je s 14 točkami izkazal tudi Kyle Lowry, vseeno uspelo streti odpor Indiane in izničiti prednost 13 točk (90:77). Preobrat z delnim izidom 15:2 so zgradili na izjemno slabi zadnji četrtini nasprotnika, ki je zadel zgolj 4 od 15 metov iz igre, kar je zadostovalo zgolj za devet točk.
Trojka Solomona Hilla ni veljala
Šest minut in pol pred koncem je Monta Ellis z zabijanjem iz protinapada izid poravnal na 92:92, odločilno prednost sta s prostih metov prispevala Lowry in DeRozan. V zadnjem napadu na tekmi je Solomon Hill zadel trojko, a je imel ob izmetu žogo še v rokah, zato ni uspel izsiliti podaljška.

Atlanta v tretji četrtini nasula 42 točk
V zmagah so s 3:2 povedli tudi košarkarji Atlante, ki so bili s 110:83 boljši od Bostona. Gostiteljem, ki so zadeli zgolj šest od prvih 34 metov, je po polovici prvega polčasa kazalo precej slabo, nato pa jim je met vendarle stekel. Tri zaporedne trojke je zadel Kent Bazemore in postavil temelje veliki vrnitvi svoje ekipe, ki je z delnim izidom 28:8 dobila prvi polčas, izjemno strelsko formo pa je nadaljevala v tretji četrtini, v kateri je keltom nasula kar 42 točk! Za nameček ji je uspelo zaustaviti najboljšega Bostonovega posameznika Isaiaha Thomasa, ki je zbral vsega sedem točk. V zadnji četrtini dvoma o zmagovalcu ni bilo več. "Imeli smo veliko težav pri ustvarjanju prostora za mete, vse skupaj je bilo frustrirajoče. Toda menim, da imamo še možnosti, če bomo v obrambi še naprej igrali tako, kot smo," je po tekmi povedal trener Bostona Brad Stevens.