Kevin Durant in Russell Westbrook sta skupaj dosegla 91 točk. Prvi je iz igre metal 19/28, drugi pa 16/29. Foto: EPA
Jeremy Lin
Jeremy Lin je dosegel 28 točk (11/20) in imel 14 podaj. Foto: Reuters
Ersan Ilyasova je odigral tekmo kariere. Foto: EPA

Durant je tekmo končal z 51 točkami (met 19/28), kar je največ v Ligi NBA v letošnji sezoni. Prvič od leta 1996, ko je to uspelo Michaelu Jordanu in Scottieju Pippenu, sta soigralca dosegla 40 točk ali več. Še nikoli v zgodovini lige se ni zgodilo, da bi košarkarji iz istega moštva na isti tekmi dosegli 50 in 40 točk ter trojni dvojček. Ibaka je vknjižil 14 točk, 15 skokov in 11 blokad. Oklahoma je slavila s 124:118.

Lin in Novak pokopala branilce naslova
V New Yorku so Knicksi prekinili zmagoviti niz Dallasa, ki se je ustavil pri številki šest. V ospredju je bil spet Jeremy Lin, ki je tekmo končal z 28 točkami, rekordnimi 14 podajami in 5 ukradenimi žogami. Izgubil jih je sedem. New York je v zadnji četrtini nadoknadil 12 točk zaostanka, pri čemer je imel ključno vlogo Steve Novak, ki je zadel štiri trojke.

Miami je šesto tekmo zapored dobil z dvomestno razliko. Tokrat je bil žrtev Orlando, ki je v Miamiju klonil z 90:78. Dwyane Wade je dosegel 27 točk, LeBron James pa 25 točk, 11 skokov in 8 podaj.

Kobe jezen na klubsko vodstvo
Po porazu Lakersov v Phoenixu (102:90) je klubsko vodstvo napadel Kobe Bryant. Superzvezdnika Jezernikov moti, da so govorice o menjavi Pauja Gasola vse glasnejše. "Ni pošteno do Gasola, da se od njega pričakujejo čudeži, če ne ve, kje bo igral naslednji dan. Nočem, da ga menjajo, toda če hočejo narediti nekaj, naj to že naredijo. Če ne, naj nam povejo," je bil jezen Bryant, ki je tekmo končal z 32 točkami, vendar je trojke metal le 1/8, ob tem pa izgubil kar 10 žog.

29 točk in 25 skokov Ilyasove
Tekmo kariere je odigral Turek Ersan Ilyasova. V zmagi Milwaukeeja na gostovanju v New Jerseyju (92:85) je dosegel 29 točk in zbral kar 25 skokov ter s tem izenačil rekord sezone Dwighta Howarda.

Udrih zadovoljen s klubom, ne tudi z minutažo
Beno Udrih
je v 17 minutah prispeval 2 točki. Udrih je skušal tudi pojasniti, zakaj letos igra precej manj kot v pretekli sezoni: "Še sam ne vem. Bomo videli, kaj se bo zgodilo. Treba je ostati pozitiven. Bliža se rok za zamenjave klubov in ne vem, kaj bodo naredili z menoj. Lahko se zgodi tudi kakšna zamenjava. Sicer sem s svojim klubom zadovoljen, razen seveda minutaže, ki bi si je želel več."

Dve točki je dosegel tudi Goran Dragić v zmagi Houstona nad Utahom (101:85).

Tekme 19. februarja:
NEW JERSEY - MILWAUKEE 85:92
Williams 26, Morrow 17; Ilyasova 29 in 25 skokov, Jenning 17, Udrih 2 (1/5) v 17 minutah.

HOUSTON - UTAH 101:85
Lowry 32, Scola 26, Dragić 2 (1/4) v 10 minutah; Jefferson 23, Millsap 22.

NEW YORK - DALLAS 104:97
Lin 28 in 14 podaj, Smith 15; Nowitzki 34, Marion 14.

MIAMI - ORLANDO 90:78
CLEVELAND - SACRAMENTO 83:92
DETROIT - BOSTON 96:81
INDIANA - CHARLOTTE 108:73
MINNESOTA - PHILADELPHIA 92:91
PHOENIX - LA LAKERS 102:90