Juan Carlos Navarro je bil neustavljiv v drugem polčasu. Foto: EPA
Georgios Printezis
Georgios Printezis je bil najbolj razpoložen igralec Olympiacosa. Foto: EPA

Gostitelji, ki so v zadnjih tednih v krizi (prejšnji teden so v Milanu izgubili kar za 30 točk), so začeli odlično. Blestel je Georgios Printezis, ki je nanizal 10 točk za vodstvo Grkov s 23:18 po prvi četrtini. Olympiacos štiri minute na začetku druge četrtine ni dosegel niti točke, Barca je z delnim izidom 9:0 prevzela pobudo. Ob koncu prvega polčasa so se Grki le zbrali in po zabijanju Cedrica Simmonsa odšli na odmor z dvema točkama naskoka (34:32).

V tretji četrtini se je razigral Navarro, ki je zadel dve trojki zapored, v 27. minuti so Katalonci povedli že za deset točk (41:51). "La Bomba" je samo v tretjem delu igre prispeval kar 14 točk. Olympiacos je na krilih 11.500 vročekrvnih navijačev v dvorani Miru in prijateljstva ujel priključek po trojki Matta Lojeskega in prostih metih Bryanta Dunstona (64:66). V ključnih trenutkih sta izza črte zadela Navarro in Brad Oleson, ki sta nato še s prostimi meti potrdila veliko zmago Barce.

Pri gostiteljih Vassilis Spanoulis ni imel svojega večera. Dosegel je 17 točk, a je izza črte metal le 1/7, izgubil je tudi štiri žoge. Erazem Lorbek je prispeval šest točk, Boštjan Nachbar pa jih je dodal pet.

TOP 16, 3. krog, skupina E:
OLYMPIACOS - BARCELONA
72:81 (23:18, 11:14, 14:23, 24:26)
Spanoulis in Printezis po 17 ... Begić 2 (1/4 za dve) in 2 skoka v 14 minutah, Navarro 21 (4/5 za dve, 3/6 za tri), Oleson 14 ... Lorbek 6 (3/6 za dve) in 3 skoki v 15 minutah, Nachbar 5 (2/5 za dve, 0/1 za tri), 3 skoki in ena podaja v 24 minutah.