Juan Carlos Navarro je bil s 14 točkami najboljši strelec pri domačih. Foto: EPA
Ante Tomić
Ante Tomić v boju z Michaelom Bramosom. Foto: EPA

Barcelona je kot najboljša ekipa dosedanjega poteka sezone v srečanje vstopila kot favorit. A Panathinaikos je začel bolje in povedel s 14:2. Katalonci so v drugi četrtini napravili preobrat, tako da so na odmor odšli s prednostjo dveh točk (34:32).

Gist blokiral polaganje Tomića
Gostje so v nadaljevanju vodili vse do 35. minute, ko jih je Barcelona po trojkah Šarunasa Jasikevičiusa in Juana Carlosa Navarra ujela na 60:60. Sledila je dramatična končnica, v kateri je Diamantidis minuto pred koncem zadel trojko za 64:64. Po zapravljenih napadih na obeh straneh bi Ante Tomić lahko odločil zmagovalca, a je James Gist v zadnji sekundi blokiral njegovo polaganje, tako da je bil na vrsti petminutni podaljšek.

Navarro zadel odločilno trojko
V njem je dve minuti pred koncem Navarro zadel trojko za 72:70, Victor Sada bi nato že lahko prevesil tehtnico na domačo stran, a je zgrešil oba prosta meta. Tri sekunde pred koncem bi lahko Gist izsilil še en podaljšek, a je prav tako zgrešil oba prosta meta, tako da se je prve zmage v seriji veselila Barcelona, pri kateri je Erazem Lorbek igral 19 minut, a se ni vpisal med strelce.

Druga tekma bo v četrtek v Barceloni.

EVROLIGA (M)
ČETRTFINALE, prve tekme

BARCELONA - PANATHINAIKOS 1:0
* 72:70 (11:21, 23:11, 11:19, 19:13)
Navarro 14, Sada in Tomić po 13, Jawai 9, Lorbek 0 točk (iz igre 0/1) in 6 skokov v 19 minutah; Gist in Lasme 14, Diamantidis 10, Ukić 9.