Erazem Lorbek je za Barcelono igral samo v prvem polčasu in dosegel 6 točk. Foto: Reuters

Junak branilcev naslova je bil Brad Oleson, ki je 7,7 sekunde pred koncem zadel dva prosta meta in tako kronal odlično zadnjo četrtino Barcelone, potem ko je na začetku četrtega dela srečanja zaostajala s 57:46. Gostitelji v zadnjem napadu niso bili uspešni. Katalonci so poleg končnega vodstva na tekmi vodili le še enkrat - pri izidu 10:11.
Real, ki je v tretji četrtini bežal že za 14 točk (53:39 in 55:41; ob polčasu je bilo 36:26), je prvo tekmo v nedeljo dobil s 76:72. Tedaj so bili Madridčani tisti, ki jim je v zadnji četrtini uspel preobrat.
Poškodba Lorbka
Erazem Lorbek
je za Barco zaradi udarca v glavo igral samo v prvem polčasu, zbral je 6 točk in 3 skoke. Lorbek je za nekaj trenutkov izgubil vid, zaradi česar so ga odpeljali v bolnišnico na opazovanje. Lorbek je že zapustil bolnišnico, zaenkrat pa še ni znano, če bo lahko igral v petek, ko bo na sporedu tretja tekma.

Serija se seli v Barcelono
Mirza Begić
je za Real prispeval 7 točk in 6 skokov. Zdaj se serija seli v Barcelono, moštvi igrata na tri zmage.
Špansko prvenstvo, finale, druga tekma:
REAL MADRID - BARCELONA
71:72 (10:11, 26:15, 19:20, 16:26)
Reyes 13, Fernandez 11, Mirotić 10 ... Begić 7 /(za dve: 2/4, prosti meti: 3/5) in 6 skokov v 26 minutah; Navarro 19, Oleson 14, Tomić in Mavrokefalidis po 8, Lorbek 6 (za dve: 1/5, za tri: 1/2, prosti meti: 1/1) v 12 minutah.