Zoran Dragić proti Barceloni ni imel svojega večera. Foto: EPA
Boštjan Nachbar
Boštjan Nachbar je z Erazmom Lorbkom poskrbel, da se slabši strelski večer Juana Carlosa Navarra (v slabih 23 minutah je zbral zanj skromnih 5 točk) ni poznal. Foto: EPA
Erazem Lorbek
Erazem Lorbek je bil skupaj z Antejem Tomićem (12 točk) drugi najboljši strelec Barcelone. Foto: EPA
Georgios Bartzokas
Trener Olympiacosa Georgios Bartzokas je bil zelo zadovoljen s predstavo svojih varovancev. Foto: EPA

Nachbar, ki je na parketu preživel dobrih 17 minut, je bil s 16 točkami najučinkovitejši strelec na tekmi, zadel je 4 od 5 metov za dve ter 2 od 6 metov za tri. Svoji odlični statistiki je dodal še pet skokov. Zelo razpoložen je bil tudi Erazem Lorbek, ki je bil z Antejem Tomićem drugi strelec svoje ekipe. Ljubljančan je 12 točk dosegel s tremi zadetimi meti za dve ter dvema trojkama.

Manj uspešen je bil Zoran Dragić, ki je v 25 minutah za dve metal 22-odstotno (2/9), zgrešil je tudi vse tri mete za tri točke.

Nachbar in Lorbek na koncu nezgrešljiva
Katalonci so vodili praktično vso tekmo, v zaostanku so se znašli samo na začetku tekme, ko je Earl Calloway z zadeto trojko postavil izid 3:2. Gostitelji so nato večkrat zarezali v prednost gostujoče ekipe, a tako želenega povratka oziroma preobrata niso dosegli. Barceloni so se še najbolj približali na začetku 3. četrtine, ko je Fran Vazquez dosegel četrto točko na tekmi za 44:47. Katalonci, ki so po treh četrtinah vodili s 47:55, so v zadnji četrtini stopili na plin in na krilih izjemnih Nachbarja in Lorbka poskrbeli, da tudi po 11 krogih še ne poznajo grenkobe poraza. Nachbar je z dvema zaporednima metoma za tri zadel za vodstvo 14 točk (47:61), njegovo delo je nadaljeval Lorbek, ki je zadel naslednja koša (49:65). Zadnjo četrtino je Barcelona dobila z 22:14, dvoboj pa s 77:61.

Olympiacos odpihnil Laboral Vitorio
Zmage so se veselili tudi košarkarji Olympiacosa, ki so v Pireju brez večjih težav premagali Laboral Victorio (89:59). Odločilna je bila druga četrtina, ki so jo gostitelji dobili s kar 22:7, ob zvoku zadnje sirene pa je njihova prednost znašala že +30. 16 točk je k zmagi Olympiacosa prispeval Matthew Lojeski, Vassilis Spanoulis 14. Pri Baskih je bil z 12 točkami najbolj razpoložen Leo Mainoldi.