Noah in Belinelli sta bila velika junaka zmage Chicaga. Foto: Reuters
Brooklyn - Chicago
Igralci Brooklyna si drugega kroga končnice glede na prikazano v tem dvoboju niti niso zaslužili, čeprav so izsilili sedmo tekmo po zaostanku z 1:3. Foto: Reuters

Bullsi so na krilih evropskega dvojca Joakim Noah-Marco Belinelli (skupaj sta dosegla 48 točk) sploh prvič v svoji bogati zgodovini v gosteh slavili na sedmi tekmi končnice. Gostje, igrali so brez dveh članov začetne peterke Kirka Hinricha in Luola Denga ter nekdaj prvega igralca Derricka Rosa, so ob polčasu vodili že za 17 točk in v drugem delu odbili vsak napad domačih. Brooklyn se je po trojki Derona Williamsa približal na 97:93 27 sekund pred koncem, a je Belinelli na drugi strani zadel oba prosta meta, gostitelji pa nato zgrešili svoja poskusa za tri točke.

Brooklyn, ki je imel v tem dvoboju prednost domačega igrišča, je tako precej neslavno končal prvo sezono po selitvi iz New Jerseyja. Zlasti so manjkale točke Joeja Johnsona (6 ob metu iz igre 2/14).

"Tako sem ponosen na to ekipo. Čez toliko stvari smo morali iti to sezono, da smo v tem položaju, ko smo zmagali in dobili Miami, vse to nam ni bilo podarjeno," je po novem velikem boju dejal Noah, ki je še na prvi tekmi zaradi težav s stopalom komaj igral. Chicago bi kaj lahko povzročal velike težave tudi Miamiju, ki mu strokovnjaki napovedujejo sprehod do finala. A ravno Chicago je prekinil zmagoviti niz 27 tekem Vročice v rednem delu sezone.