Makedonski reprezentant Bo McCalebb je bil s 15 točkami prvi strelec Siene. Foto: EPA
Fotis Katsikaris
Trener Bilbaa Fotis Katsikaris je našel pravi recept, kako ustaviti odlične ruske prvake. Foto: EPA

Bilbao je pred 10 tisoč glasnimi navijači prvič v klubski zgodovini zmagal na tekmi končnice Evrolige. Odločilen je bil delni izid 9:0 za vodstvo z 71:55. Kostas Vasilidis je bil z 20 točkami najboljši strelec gostiteljev. Zadel je štiri trojke. Pri ruskih prvakih je izstopal Nenad Krstić, ki je dosegel 22 točk in bil iz igre nezgrešljiv (9/9). Andrej Kirilenko je 16 točkam dodal šest skokov.

Olympiacos vodil že za 29 točk
Siena pred 12 tisoč gledalci v dvorani Miru in prijateljstva ni imela možnosti za podvig. Do 19. minute (27:21) je še nekako držala korak, potem pa je Olympiacos po treh minutah igre v drugem polčasu ušel na 40:21. Sredi zadnje četrtine je bilo že 66:37. Kostas Sloukas je bil najkoristnejši igralec tekme. Dosegel je 11 točk (met za tri 2/2), zbral pa je še štiri skoke in tri podaje.

EVROLIGA, četrtfinale, tretje tekme:
BILBAO
- CSKA MOSKVA (v zmagah: 1:2)
94:81 (25:24, 22:16, 24:17, 23:24)
Vasilaidis 20, Banić 18, Jackson 13; Krstić 22, Kirilenko 16, Šved 15.

OLYMPIACOS - MONTEPASCHI SIENA (2:1)
75:55 (14:12, 18:9, 16:9, 27:25)
Hines 15 točk in 9 skokov, Sloukas 11, Law 10; McCalebb 15, Andersen 12.

Unics Kazan - BARCELONA (0:3)
56:67 (19:17, 15:11, 11:18, 11:21)

MACCABI TEL AVIV - PANATHINAIKOS (2:1)
65:62 (24:13, 17:15, 9:16, 15:18)

Četrte tekme bodo v četrtek in petek. Turnir Final four bo od 11. do 13. maja. v Carigradu.