Po treh zmagah v Ligi ABA je Crvena zvezda dobro sezono začela tudi v Evroligi. Foto: EPA

jšo tekmo v letošnji sezoni in k uspehu pristavil 12 točk.

Zvezda je že dobro začela tekmo, a nato so še v prvi četrtini za trenutek turški podprvaki prevzeli pobudo. Ob koncu četrtine je Blažič z odličnimi prodori, protinapadi in ukradeno žogo začel serijo, ko so Carigrajčani še vodili z 20:15, za tem pa je slovenski reprezentant dosegel osem točk in rdeče-beli so pred več kot 16.000 navijači v bučni beograjski Areni povedli z 31:23. Po štirih minutah druge četrtine so nato le še povečevali prednost. Razlika je narasla tudi na 16 točk, saj so drugo četrtino Beograjčani dobili s kar 29:10. Prednost so brez težav obdržali do konca tekme, čeprav so na koncu gostje pritisnili in se približali na -8.

Boban Marjavnović je dal 22 točk in ob tem ujel še deset odbitih žog, 15 točk je dodal Marcus Williams, Blažič pa je bil tretji strelec Zvezde. Pri gostih je bil s 17 točkami najboljši Zoran Erceg. "Igrali smo agresivno obrambo, kar je najpomembneje. Te vse tekme so zelo pomembne. Poglejte to občinstvo, ki je bilo izjemno. Na njihovih krilih smo prišli do zmage. Že naslednji teden nas čaka pomemben obračun z Neptunasom. Verjamem, da bomo le še boljši in bomo uspešnejši kot lani," je po tekmi povedal Blažič.

Olympiacos je v razburljivi končnici slavil v Valencii (68:71). Odločilne točke je s črte prostih metov dal Kostas Sloukas. Košarkarji Cedevite so pričakovano klonili pred Unicajo (82:76), okrepljeni Anadolu Efes pa je v Carigradu na kolena spravil zmagovalca kvalifikacij Unics (82:76). Branilec naslova Maccabi je bil na domačem terenu boljši od nekdanjega prvaka in povratnika v Evroligi Limogesa (92:76), Laboral Kutxa je že v sredo premagala novinca Neptunas iz Klaipede (88:69). Boštjan Nachbar bo z Barcelono, ki je na stavnicah za končno slavje na drugem mestu le za madridskim Realom, v petek gostil münchenski Bayern.