Sergio Llull je ob zglednem metu iz igre 6/8 dosegel 20 točk, a Realovega poraza ni mogel preprečiti. Foto: EPA
Vladimir Štimac
Vladimir Štimac se je izkazal proti nekdanjemu klubu. Foto: EPA
Blažič ima vse pomembnejšo vlogo

v 5. krogu Evrolige v skupini B z 20 točkami najboljši strelec Laborala Kutxe, vendar ni mogel preprečiti poraza v Zagrebu proti Cedeviti s 76:67.

Blažič, ki je zadel štiri trojke, je v 25 minutah igre zbral tudi štiri skoke. Španska ekipa je ob polčasu vodila za šest točk, Cedevita pa je preobrat napovedala z delnim izidom 9:0 na začetku tretje četrtine.

V derbiju skupine A je Fenerbahče z 88:83 premagal Himki, za katerega je Zoran Dragić v 16 minutah dosegel 13 točk. Njegova trojka je 17 sekund pred koncem prinesla izenačenje na 81, v finišu pa je bila spretnejša ekipa iz Carigrada.

Madridski Real je doživel že tretji poraz letošnje evropske sezone. Strasbourg je bil boljši s 93:86. Luka Dončić ni igral.

Crvena zvezda je v gosteh ugnala Bayern z 79:90 in se vrnila v igro za boj za uvrstitev v drugi del med 16 najboljših.Bavarci so še pet minut pred koncem vodili s 73:72, nato pa so gostje zagospodarili na parketu. Toda še pred zadnjima dvema minutama je bila razlika tri točke, do konca srečanja pa je Zvezda naredila serijo 10:2. V manj kot pol minute sta trojki zadela Nikola Rebić in Marko Simonović, ob razliki devetih točk pa je bila tekma 84 sekund pred koncem odločena.

Igro Zvezde je sijajno vodil Stefan Jović, ki je dal sicer le štiri točke, a zato dodal neverjetnih 19 podaj. Prva strelca sta bila zadnji okrepitvi Beograjčanov, ki sta najboljši igri pokazala na njuni tretji evroligaški tekmi v rdeče-belem. Quincy Miller je vpisal 22 točk, 18 pa jih je dodal nekdanji igralec Bayerna Vladimir Štimac. 19 točk je pri Bayernu dosegel srbski krilni center Duško Savanović.

5. krog, skupina A:
BAYERN - CRVENA ZVEZDA
79:90 (19:19, 24:19, 23:25, 13:27)
Savanović 19; Miller 22, Štimac 18.

STRASBOURG - REAL MADRID
93:86 (24:25, 27:19, 27:19, 15:23)
Campbell 23; Taylor 21, Llull 20. Dončič ni igral.

FENERBAHČE - HIMKI
88:83 (23:21, 26:20, 15:18, 24:24)
Datome 19; Šved 19, Davis 15, Dragić 13 (iz igre 4/9) točk in 3 skoki.

76:67 (16:18, 15:19, 23:13, 22:17)
Pullen 26, Bilan 17; Blažič 20 (iz igre 7/13) v 25 minutah, Bourousis 14.

91:56 (27:13, 17:12, 26:16, 21:15)
Raduljica 18, Feldeine 15;Vougioukas 15.

73:90 (21:14, 13:22, 19:24, 20:30)
Eyenga in Haynes 14; Melli 26, Wanamaker 18, Theis 12. Aleksej Nikolić je bil na parketu le 32 sekund.