Partizan je zmagal tretjič v drugem delu Evrolige. Najboljši strelec je bil Bogdanović z 18 točkami, pri Maccabiju pa jih je Alex Tyus (na fotografiji) dal 14. Foto: EPA
Rudy Fernandez
Rudy Fernandez je sijajno igral proti CSKA-ju. Foto: EPA
Željko Obradović
Željko Obradović je s Fenerjem klonil v Oaki, kjer je srbski strokovnjak deloval kar 13 let in s Paom petkrat postal evropski prvak. Foto: EPA

Gostitelji so naredili popoln preobrat v zadnji četrtini, saj so po treh izgubljali že za deset. Bogdan Bogdanović, ki je bil z 18 točkami prvi strelec tekme, je osem točk dosegel v zadnji četrtini in je bil najzaslužnejši za preobrat črno-belih, ki so igrali še brez Tarencea Kinseyja, je pa znova zaigral Davis Bertans. Joffrey Lauvergne je minuto in 20 sekund pred koncem zadel za 66:65, nato pa je po ukradeni žogi Dejana Muslija Milenko Tepić položil za +3.

Guy Pnini je odgovoril s trojko, toda 24 sekund pred koncem je prek Rickyja Hickmana izjemno trojko zadel Bogdanović. Na drugi strani je bil Tyrese Rice dvakrat uspešen s črte prostih metov, za tem je Bogdanović nespametno izgubil žogo pri prenosu, toda jo nazaj ukradel, ko jo je slabo iz avta podal Devin Smith. Musli je zadel en prosti met, trojko za zmago, ko se je žoga odbila od table in se odvrtela z obroča, pa je zgrešil Pnini.

Real po derbiju na vrh skupine
Real Madrid se je oddolžil CSKA-ju za poraz na obračunu v prvi polovici drugega dela. Moskovčani so tedaj kraljevemu klubu prizadejali prvi letošnji poraz v Evroligi. Real je zadnjo četrtino dobil s 27:18, izvrstno pa je odigral Rudy Fernandez, ki je zadel štiri trojke in nasul 28 točk ter tekmo končal z valutacijo 33. Še dve statistični točki več je zbral na drugi strani Sonny Weems, ki je prav tako vpisal 28 točk.