Andrew Bogut, ki je prejšnji teden okrepil Cavalierse, je že končal letošnjo sezono. Foto: Reuters

Takoj, ko je prišlo do bližnjega srečanja, sem slišal, kako se je zlomila kost. Odšel sem do njega in takoj sem vedel, za kaj gre.

LeBron James o Andrewu Bogutu
Goran Dragić
Goran Dragić je k zmagi svoje ekipe prispeval 21 točk. Foto: Reuters
Kawhi Leonard in James Harden
Dvoboj najboljših posameznikov tekme v San Antoniu, Kawhija Leonarda (levo) in Jamesa Hardna. Leonard je s trojko Spurse na koncu popeljal v vodstvo, nato pa je v obrambi z blokado ustavil Hardnov met in poskrbel, da je zmaga ostala doma. Foto: Reuters
false
Košarkarji Golden Stata so ugnali Atlanto. Foto: Reuters
Sean Kilpatrick in Jeremy Lin
Sean Kilpatrick in Jeremy Lin sta bila nerešljiva uganka za košarkarje Memphisa. Foto: Reuters
Isaiah Thomas
Isaiah Thomas je bil z 32 točkami znova daleč najučinkovitejši igralec Bostona. Vseeno je s soigralci sklonjene glave zapustil Staples Center, Celticsi so s 116:102 klonili pred Los Angeles Clippersi. Foto: Reuters

Avstralec se je prvakom Lige NBA pridružil šele prejšnji teden, v noči s ponedeljka na torek je prvič nastopil za ekipo v dresu s številko 6.5. Na parketu je bil zgolj 58 sekund, ko je v obrambi trčil z Okarom Whitom in se zgrudil na tla.

"Takoj, ko je prišlo do bližnjega srečanja, sem slišal, kako se je zlomila kost. Odšel sem do njega in takoj sem vedel, za kaj gre," je po tekmi dejal LeBron James, ki je bil po Kyrieju Irvingu (32 točk) s 30 točkami in 17 skoki drugi strelec svoje ekipe. To je bil za Cleveland že drugi zaporedni poraz, na prejšnji tekmi je prav tako klonil pred Miamijem (120:92).

Cleveland zaostajal že za 20 točk
Miami je bil boljši tako rekoč vso tekmo, v uvodnih minutah je Cleveland še držal priključek, nato pa so se gostje s Floride odlepili in niso več popustili. Najvišjo prednost so si priigrali na začetku zadnje četrtine, ko je Goran Dragić zadel polaganje za +20 (71:91). Gostitelji se niso kar tako predali, še zadnjič so pritisnili na obrambo Miamija, zaostanek znižali na -5 (98:103), a je zmago gostov 12 sekund pred koncem s trojko potrdil Dion Waiters. Ta je bil tudi prvi strelec Miamija z 29 točkami, Dragić jih je v 34 minutah z metom 8/17 zbral 21.

Tekme 6. marca:
PHILADELPHIA - MILWAUKEE 98:112
Anderson 19; Antetokounmpo 24.

ORLANDO - NEW YORK 105:113
Fournier 25; Lee 20 ... Vujačić ni igral.

CLEVELAND - MIAMI 98:106
Irving 32, James 30 in 17 skoskov; Waiters 29, Dragić 21 (met iz igre 8/17) v 34 minutah.

ATLANTA - GOLDEN STATE 111:119