Stephen Curry je popeljal Golden State v polfinale Zahoda, kjer že nekaj časa čaka San Antonio. Foto: Reuters
Deron Williams je 17 točkam dodal še 11 podaj. Foto: EPA

20.000-glava množica v Oaklandu je dočakala prvo uvrstitev v drugi krog končnice po letu 2007. Stephen Curry je zgrešil pet od prvih šestih metov, a je bil ključni mož v tretji in na začetku zadnje četrtine , ko so Bojevniki pobegnili na dvomestno razliko. Srečanje je končal pri 22 točkah in 8 podajah. Z najboljšo predstavo sezone je raketo pod obema obročema "zaprl" Andrew Bogut, ki je vknjižil 14 točk in 21 skokov.

"Ta zmaga je zame po nočni mori, ki sem jo preživel med sezono, izjemno čustvena," je povedal avstralski center, ki ga je ves čas pestila poškodba gležnja. Golden State se je na začetku zadnje četrtine odlepil na +18, a na koncu vseeno trepetal za zmago.

Denver se je v zadnji minuti približal le na dve točki razlike, imel celo napad za vodstvo, vendar priložnosti niso izkoristili. Ekipa, ki je dobila 23 od zadnjih 26 tekem rednega dela, je izpadla v prvem krogu končnice devetič v zadnjih desetih sezonah.

Golden State se bo v polfinalu Zahodne konference pomeril s San Antoniom. Prva tekma bo v ponedeljek.

Netsi le ugnali zdesetkane Bike
Brooklyn, ki je zaostajal z 1:3, je z zmago v Čikagu (95:92) serijo proti oslabljenim Bikom izenačil na 3:3. Odločilna tekma, ki bo dala nasprotnika Miamija, bo v soboto.

Že tako zdesetkani Chicago je pred tekmo ostal še brez Luola Denga in Kirka Hinricha, a je v tekmi ostal do konca. Biki so 25 sekund pred koncem zaostanke znižali na minus ena in imeli v samem zaključku priložnost za izenačenje, vendar je Marco Belinelli zgrešil trojko. Pri gostih so po 17 točk dosegli Deron Williams, Brook Lopez in Joe Johnson, pri Chicagu pa je bil z 22 točkami najučinkovitejši Belinelli. Gripozni Nate Robinson jih je prispeval 18.