Chris Booker je bil mož odločitve v dvorani Leona Štuklja. Foto: SPS/ABA

Polzeljani, ki so vodili večji del drugega polčasa, so nekaj sekund pred koncem s košem in dodatnim prostim metom Ivana Mikulića povedli s 67:66.

Trener domačih Aleksandar Džikić je vzel minuto odmora, ki se je obrestovala, saj je Booker s polaganjem ob pisku sirene prinesel šesto prvenstveno zmago domačim. Sodniki so koš priznali po ogledu posnetka.

Najboljši strelec tekme je bil s 16 točkami Nebojša Joksimović. Krka je igrala brez Jasmina Hukića in Malcolma Rayja Armsteada.

Aleksandar Džikić, trener Krke: "Nimamo časa za posebno oziranje na to tekmo, saj nas čez štiri dni že čaka tekma z Union Olimpijo. Hukić, Armstead in Kastrati niso igrali in to je precej vplivalo na našo igro kakor tudi na samo pripravo na tekmo. Najpomembnejša je zmaga, analizo pa je potrebno narediti spotoma. Bile so odlične poteze kot tudi začetniške napake. Mogoče je največja napaka ravno prepričanje, da se take napake na taki ravni ne smejo dogajati. Vendar se in z njimi se je treba sprijazniti tudi v prihodnje. Nasprotnik nas ni presenetil. Naš cilje je bil, da težišče igre premaknemo na nekatere druge igralce, a sta nam Mikulić in Godler dala pet trojk, kar pa ni nek velik čudež, ampak predvsem posledica tega, da so Hopsi igrali brez kakršnegakoli pritiska."

Vladimir Rizman, trener Hopsov Polzele: "Moji fantje so odigrali eno boljših tekem do sedaj. Nepotrebno je še posebej hvaliti kakšnega posameznika, saj so vsi na parketu dali vse od sebe. Menim, da smo izgubili nezasluženo. Po izenačenem prvem polčasu na 31:31 smo bili vse do zadnje pol minute nato v vodstvu mi. Pet sekund pred koncem smo krenili v zadnji napad in s košem ter dodatnim prostim metom znova povedli. V zadnji sekundi in 24 stotinkah pa se je nato zgodilo to, kar se je. Čestitke Krki za zmago, a mislim, da smo si jo zaslužili tudi mi. Videli bomo, kako se bo stvar razpletla po pritožbi. Menim, da imamo možnosti, da se tekma odloči nam v prid."

Vodilni Tajfun je s 76:64 porazil Grosbasket za deseto zaporedno zmago.