Tajfun po sedmih porazih prvič zmagal

Domžalčani so odlično začeli in že po štirih minutah je bila prednost dvomestna (12:2). V prvem polčasu so gostitelji vodili tudi z 29:15, v drugem polčasu pa je sledil preobrat. Šentjurčani so že v tretji četrtini ujeli priključek, nato pa naredili ključno serijo 12:4, ko so od zaostanka 53:55 prišli do vodstva 65:59. Ključno vlogo je odigral Domen Bratož, ki je v tem obdobju igre dosegel osem od svojih sedemnajstih točk. Pri Tajfunu sta bila razpoložena tudi Sandi Čebular (14 točk, 9 skokov) in Terell Parks (13 točk, 14 skokov), v vrstah Domžalčanov pa je Marjan Čakarun zbral 21 točk in 10 skokov.

Za Tajfun sta dve točki prestižnejšega in motivacijskega značaja, saj se bodo v zadnjih dveh krogih težko izognili šestemu startnemu mestu za četrtfinale. Teoretično imajo še možnosti, saj za predzadnjo ekipo v ligi za prvaka za Rogaško zaostajajo dve zmagi in se bodo z njo srečali v zadnjem krogu v Rogaški Slatini. Prestali dve tekmi bosta v petek. Dvoboj Zlatoroga in Krke si boste lahko ogledali na TV SLO 2 in MMC-ju, Rogaška pa bo gostovala pri Olimpiji.