Brook Lopez ni velikega dela opravil samo v napadu, temveč tudi v obrambi, kjer je dobro ustavil predvsem Joakima Noaha. Foto: Reuters
Luol Deng med Netsi
Slaba obramba, predvsem pa skok pod lastnim košem, je pokopal Chicago, ki je skok izgubil s 33:44, pri tem pa Brooklynu dopustil 24 točk iz drugih priložnosti. Foto: Reuters
Josh Smith (Atlanta Hawks)
Josh Smith je najboljšo predstavo v končnici končal z 29 točkami, 11 skoki, 4 podajami in 3 ukradenimi žogami, ob tem pa je navduševal tako z zabijanji kot s trojkami. Foto: Reuters
Harden, Delfino in Asik (Houston Rockets)
Houston je preprečil, da bi v 1. krogu končnice 2013 dobil tretjo "metlo". Foto: Reuters

Brook Lopez je bil z 28 točkami in 10 skoki prvo ime dvoboja za biti ali ne biti v Brooklynu, kjer je svoje k uspehu Newyorčanov dodal še Deron Williams s 23 točkami in 10 podajami. V nasprotju s 4. tekmo si Netsi niso dovolili novega zloma v zadnji četrtini - tokrat so Bullse v zadnjih 12 minutah razbili s 33:18.

Pred dvema dnevoma so Mrežice zapravile prednost v zadnjih minutah, nato pa izgubile po epskem dvoboju, ki so ga šele po treh podaljških s 142:134 dobili Biki.

Lahko izsilijo vrnitev v Brooklyn?
"Začeli smo izredno agresivno, tako kot na vseh dozdajšnjih tekmah. Razlika je bila v tem, da smo pritisk vzdrževali vse do konca in vseh 48 minut," je ključ do zmage podal Lopez, ki je še razkril, kaj je bil glavni moto Mrežic: "Nihče še ni želel oditi domov."

V zgodovini končnic Lige NBA je samo osmim moštvom uspelo nadoknaditi zaostanek z 1:3 v zmagah, a v Brooklynu verjamejo, da bodo gledali še vsaj 7. tekmo, za kar pa bodo morali Netsi zmagati v Chicagu.

Izenačenje med Hawksi in Pacersi
Atlanta je izenačila serijo z Indiano, potem ko je doma slavila s 102:91. Hawksi so si že do polčasa priigrali 17 točk prednosti, pri čemer je izstopal Josh Smith, ki je na koncu z 29 točkami postavil svoj osebni rekord končnic. A v drugem polčasu so Pacersi pritisnili in močno ogrozili gostitelje, ki pa so vzdržali.

Brez nove "metle" za Thunder
Houston Rockets je v edini odigrani tekmi v četrtem obračunu končnice Zahodne konference premagal Oklahoma City Thunder s 105:103. Najboljši strelec ponedeljkovega večera je bil Kevin Durant, ki pa kljub 38 točkam ni mogel preprečiti prvega poraza Groma v končnici.

Rakete so se porazu z 0:4 ognile po zaslugi Chandlerja Parsonsa (27 točk) in rezervnega organizatorja igre Patricka Beverleyja (16 točk). "Občutili smo bolečino in nemoč zadnjih dveh porazov ... nismo hoteli, da se to ponovi še tretjič zapored," je Parsons pojasnil občutke Houstona, ki izziva močno favorizirano Oklahomo City.