Košarkarji Brooklyna so se pobrali po dveh zaporednih porazih v Miamiju. Foto: Reuters

V ponedeljek moramo nujno zmagati, če želimo ohraniti realne upe za napredovanje. Na domačem parketu moramo opraviti svoje delo.

Kevin Garnett
LeBron James
LeBron James je bil z naskokom najboljši igralec Miamija, toda parket je zapustil sklonjene glave. Foto: Reuters
Tony Parker
Portland ni našel odgovora na razpoloženega Tonyja Parkerja. Foto: Reuters

Brooklyn, ki je v rednem delu sezone dobil prav vse obračune z Miamijem, lahko z zmago v ponedeljek izid v seriji izenači na 2:2. 'Vročica' je v končnici klonila šele prvič po lanskem finalu, ko je izgubila 5. tekmo proti San Antoniu.

Odločilna tretja četrtina
Košarkarji iz New Yorka, ki v 1. četrtini niso našli odgovora na izjemnega LeBrona Jamesa (ta je v prvih desetih minutah igre zbral 16 točk, v preostalih četrtinah jih je dosegel še 12) so ključno razliko naredili v 3. četrtini, ki so jo dobili s 26:14. James je sredi tretjega dela sicer zadel prosti met in Miami približal na vsega tri točke zaostanka (59:56), a so gostitelji prek Mirze Teletovića, Andrayja Blatcha, Joeja Johnsona in Shauna Livingstona odgovorili na najboljši mogoč način ter povedli z 68:56. Pred začetkom zadnje četrtine so vodili že s 77:63, dvomov o zmagovalcu ni bilo več.

Pierce: Ne bojimo se jih!
"Če povzamem, so nas popolnoma nadigrali, zlasti v drugem polčasu," je po tekmi dejal trener Miamija Erik Spoelstra, ki upa, da bo njegovim varovancem letos uspel t. i. 'three-peat' oziroma tretji zaporedni naslov prvaka. Izkušeni Paul Pierce, ki je z Bostonom osvojil naslov leta 2008, se ni ustrašil po zaporednih porazih v Miamiju. "Ne bojimo se jih. Nocoj smo prikazali igro, ki jo bomo morali nadaljevati do konca serije," je dejal zimzeleni krilni igralec, njegov soigralec Kevin Garnett, ki je na prvih dveh tekmah zbral le štiri točke (tokrat deset) je dodal: "V ponedeljek moramo nujno zmagati, če želimo ohraniti realne upe za napredovanje. Na domačem parketu moramo opraviti svoje delo."

San Antonio potrebuje le še zmago
Na drugi sobotni tekmi je San Antonio slavil še v Portlandu (118:103) in v seriji v konferenčnem polfinalu Zahoda povedel že s 3:0. Tudi tokrat je bil Portland nemočen proti starim lisjakom iz San Antonia, znova se je izkazal Tony Parker, ki je iz igre metal 12/20 in se je ustavil pri 29 točkah. Spursi so že v 1. četrtini povedli za 23 točk in do konca tekme vodstva niso izpustili iz rok - gostiteljem se je uspelo približati le na osem točk zaostanka. Pri Portlandu se je poznala strelska neučinkovitost igralcev s klopi, pokopale pa so jih predvsem izgubljene žoge (15). Naslednja tekma bo v ponedeljek. Do danes se še nobeni ekipi v zgodovini Lige NBA ni uspelo uvrstiti v naslednji krog po zaostanku v seriji s 3:0.