36-letni Kobe Bryant je še vedno motor igre Lakersov. V letošnji sezoni je v povprečju dosegal 22,3 točke, 5,7 skoka in 5,6 podaje na tekmo. Prehitel je Michaela Jordana na tretjem mestu večne lestvice strelcev, naslednjo sezono pa bo v zadnjem letu pogodbe zaslužil kar 25 milijonov ameriških dolarjev. Foto: Reuters

36-letni zvezdnik se je po zabijanju štiri minute in 14 sekund pred koncem tretje četrtine prijel za desno ramo, malce kasneje ga je trener Byron Scott vzel iz igre. Lakersi so bili po treh četrtinah zelo blizu gostiteljem, ko pa je izjemni Anthony Davis poskrbel za lepo prednost Pelikanov se je Kobe pet minut pred koncem vrnil v igro. Žogo je vodil kar z levo roko in celo zadel zelo težak met. Lakersi so izgubili z 80:96.
To je bil že njihov šesti zaporedni poraz. Imajo le 12 zmag in kar 31 porazov in seveda nimajo več možnosti za preboj v končnico za zelo izenačenem Zahodu.

Kako huda je poškodba desne rame, natančno še ni znano, saj bo moral Bryant že v petek na nove preglede v Los Angelesu. Z ekipo ne bo potoval v San Antonio, kjer se bodo Lakersi v petek zvečer srečali s prvaki Lige NBA.

Lani izpustil kar 76 tekem, letos tudi že osem
Zaradi težav s kolenom in ahilovo tetivo je Kobe izpustil že večji del lanske sezone, odigral je le šest tekem. Letošnjo sezono je začel sijajno in bil nekaj časa najboljši strelec Lige NBA, potem pa je decembra čutil bolečine v nogah in precejšnjo utrujenost, zato je izpustil že osem tekem, Jezerniki so slavili le dvakrat.

Če bo potrebna operacija, je zanj sezone že konec. Ob tako slabem izkupičku Lakersov igranje Bryanta do konca sezone res ni več smiselno. Zelo verjetno bo manjkal tudi na tekmi All Star 15. februarja v Madison Square Gardnu, že 17. zapored je bil izbran med najboljše košarkarje Zahoda. Trener zahodne konference bo Steve Kerr, ki sedi na klopi vodilnega Golden Stata. Vzhod bo vodil strateg Atlante Mike Budenholzer.