207 cm visoki krilni center Dražen Bubnić je bil prvo ime srečanja v hali Komunalnega centra. Foto: Liga ABA

26-letni Bubnić je bil z 21 točkami tudi najboljši strelec domačih, ki so dve minuti in pol pred koncem zaostajali s 76:69, nato pa s koši Draga Pašalića, Klemna Prepeliča in D. J. Gaya ujeli goste. Prepelič je dosegel 19 točk, ob tem pa podal "Bubi" za zmagoviti koš. Predtem je šest sekund pred koncem Smiljan Pavić zgrešil dva prosta meta.

Union Olimpija je z 82:69 ugnala Šentjur. Gostje so v 18. minuti zaostajali le za točko (35:34), nato pa so domači le dodali plin in tekmo rutinirano pripeljali do konca. Vladimir Dašić je bil z 20 točkami najučinkovitejši pri domačih.

Sanjska predstava Mihe Lapornika
Zlatorog
se je precej namučil v Šoštanju, kjer je Elektra padla šele po podaljšku (77:75). Miha Lapornik je bil z 18 točkami najboljši strelec pri zmagovalcih. 18-letni Lapornik je kar 16 točk dosegel v zadnjih dveh minutah rednega dela in v petminutnem podaljšku.