Serge Ibaka je bil nerešljiva uganka za obrambo Lakersov. Foto: Reuters
Giannis Antetokounmpo ima povprečje 26,1 točke in 13,7 skoka na tekmo. Foto: Reuters

Raptorsi so se tik pred tekmo odločili, da Leonardu zaradi lažje poškodbe noge namenijo počitek. Tako so navijači Jezernikov ostali prikrajšani za prvi in edini sezonski nastop zvezdnika Toronta, ki si ga naslednjo sezono močno želijo videti ob boku Jamesa. Leonard bo naslednjo sezono prost igralec in že prej je bilo večkrat objavljeno, da si želi kariero nadaljevati v rodnem Los Angelesu.

Že v prvi četrtini +25 za Toronto
Srečanje je bilo praktično odločeno že v prvi četrtini. Navzlic odsotnosti Leonarda so Raptorsi začeli tekmo silovito in prvo četrtino dobili kar z 42:17. To je najvišja negativna razlika Jezernikov v prvi četrtini v zgodovini kluba, odkar so v sezoni 1954/55 časovno omejili napad. V tem delu je blestel Serge Ibaka, ki je bil iz igre nezgrešljiv (8/8) in je Lakersom nasul 20 točk. Španec je zadel prvih 14 metov in dvoboj končal pri rekordu kariere – 34 točkah (met 15/17) in 10 skokih.

Mladeniči Jezernikov so izid ob koncu znižali na 117:107, tako da je bil trener Toronta prisiljen v igro spet poslati najboljše košarkarje, a zmaga ni bila ogrožena. Končni izid je bil 121:107. Ob Ibaki je z 21 točkami in 15 podajami izstopal Kyle Lowry. Pascal Siakam je zbral 16 točk in 13 skokov. Pri Lakersih je bil s 24 točkami najučinkovitejši Brandon Ingram. James je prispeval 18 točk in 6 podaj.

Trojni dvojček in zabijanje za TV-špice Antetokounmpa
V Milwaukeeju je v zmagi nad Sacramentom s 144:109 navduševal Giannis Antetokounmpo, ki je srečanje končal s 26 točkami, 15 skoki in 11 podajami v 30 minutah. Poteza večera je bila njegovo silovito zabijanje prek grškega rojaka Kostasa Koufosa, ki si jo lahko ogledate spodaj.

Phoenix Kokoškova prekinil niz sedmih porazov
Drugo zmago na klopi Phoenixa je dočakal nekdanji slovenski selektor Igor Kokoškov. Niz sedmih porazov Sunsov, ki niso slavili vse od uvodne tekme z Dallasom, je proti Memphisu s košem 1,7 sekunde pred koncem prekinil Devin Booker. Prvi zvezdnik Phoenixa je v zadnji četrtini dosegel 14 od svojih 25 točk.