LeBron James v končnici v povprečju dosega po 35 točk na tekmo. Foto: Reuters
Kevin Love je zadeval iz rakete in izza črte (met 6/9). Foto: Reuters

Cleveland je v Bostonu vodil od uvodne minute naprej in zanesljivo slavil s 117:104. Že ob polčasu je bila razlika 22 točk. LeBron James in Kevin Love sta skupaj dosegla 70 točk. Izjemni James se je ustavil pri 38 točkah (met 14/24), 9 skokih in 7 podajah, Love je dodal 32 točk (rekord končnice) in 12 skokov. Dvomestna sta bila še Tristan Thompson (20) in Kyrie Irving (11).

Predvsem predstave Jamesa v tej končnici strokovnjaki ocenjujejo kot doslej največji približek legendarnemu Michaelu Jordanu. Za superzvezdnika Cavsov nasprotniki preprosto ne najdejo učinkovite obrambe. Njegovo povprečje v končnici je 35 točk, 9 skokov in 7 podaj na tekmo, ob 55-odstotnem metu za dve in 46-odstotnem za tri. Najmanj 35 točk je dosegel na zadnjih petih tekmah.

James je po tekmi hvalil svoja soigralca pod obročema: "Naša dva visoka igralca Kevin in Tristan sta dala ton tekmi. Bila sta izjemna. Videl sem že zjutraj v Kevinu, da bo to njegov večer. Ni me razočaral."

Tako Cleveland (9:0) na vzhodu kot Golden State (10:0) na zahodu sta v tej končnici še neporažena in kaže, da bomo junija gledali ponovitev lanskega finala, ki ga je s 4:3 dobil Cleveland.

Trener Clevelanda Tyrone Lue priznava, da je recept preprost. "Ko LeBron igra na taki ravni, morajo biti ostali igralci le solidni, da dobimo tekmo." James je v prvem delu ob različnih čuvajih zadeval, kadar koli se mu je zazdelo in ob pomoči Lova je prednost narasla na 26 točk.

Avery Bradley in Jae Crowder sta bila z 21 točkami najučinkovitejša pri Bostonu. Isaiah Thomas je zbral 17 točk in 10 podaj. Celticsi so se z delnim izidom 11:3 ob koncu tretje četrtine približali na 92:75, vendar so Cavsi spet kmalu pobegnili na +20.

Naslednja tekma bo v noči na soboto prav tako v Bostonu.