Rajon Rondo je na parketu preživel vseh 53 minut dvoboja z Miamijem. Foto: EPA
Miami je prišel na pol poti do velikega finala. Tretja tekma bo v petek v Bostonu. Foto: EPA

Organizator igre je brez oddiha vlekel "ostareli" voz Celticsov vseh 53 minut. Njegovih 44 točk (met 16/24), 10 podaj in 8 skokov ni bilo dovolj. LeBron James je dosegel 34 točk in 10 skokov. Iz igre je metal 7/20, glavnino točk pa je vknjižil iz prostih metov (18/24). Dwyane Wade je prispeval 23, Mario Chalmers pa 22 točk.

Sodniki na koncu niso piskali
Rondo je v podaljšku igral tako rekoč sam in dosegel vseh 12 točk Bostona. Ko je šel minuto in pol pred koncem na polaganje za novo vodstvo, sodniki niso piskali nič. Na drugi strani je najprej zabil Udonis Haslem za 107:105, potem pa je pod prekrškom zadel še Wade za +5 in srečanje je bilo odločeno. "Prekršek je bil očiten," se je hudoval Rondo, ki je zadel tudi oba poskusa za tri točke. Paul Pierce je dosegel 21 točk, Kevin Garnett 18 in Ray Allen 13.

Razmerje v prostih metih 47:29
Miami je izvajal kar 47 prostih metov, Boston 29. "Igrali smo odlično, zelo trdo. Pokazali smo srce, toda v določenih trenutkih nismo bili najpametnejši. Nekaj stvari je treba popraviti, in to bomo storili. Za petek bomo pripravljeni," je odločen trener Bostona Doc Rivers.

Celticsi še v 3. četrtini vodili za 11
Boston je vodil večino srečanja. V prvem polčasu si je priigral 15 točk naskoka in imel 11 točk zaloge tudi v 3. četrtini. Vrnitev Miamija je z dvema trojkama napovedal James, nato je dvakrat zadel do takrat nerazpoloženi Wade. Za prvo vodstvo (73:71) po uvodnih minutah je s trojko slabe tri minute pred koncem poskrbel Haslem.

34 sekund pred koncem rednega dela je za izenačnje na 99 zadel Allen. James je v zaključku zgrešil dva meta za zmago.