Nick Calathes je v zadnjih sekundah zgrešil trojko za izenačenje, medtem ko je Richard Hendrix malo pred tem izpod koša postavil izid tekme. Foto: EPA
Erazem Lorbek
Erazem Lorbek je tokrat dosegel sedem točk. Foto: EPA

Izraelski prvaki so v zmagah povedli z 2:1. Maccabi je vodil od prve do zadnje minute. Največ, z 41:26 v 19. minuti. A aktualni evropski prvaki, ki so lani v finalu premagali prav Maccabi, se niso vdali.

V zadnji četrtini so se tako dvakrat približali le na točko zaostanka (61:60, 63:62), vendar preobrata niso zmogli. Pri 63:62 je 15 sekund pred koncem Richard Hendrix z uspešnim skokom pod košem zadel za 65:62. Panathinaikos je imel nato napad za podaljšek, vendar je Nick Calathes zgrešil trojko. Pri domačih je bil z 12 točkami najučinkovitejši Yogev Ohayon, pri gostih pa Mike Batiste (13).

Barcelona kot prva na zaključnem turnirju
Že prej je Barcelona postala prvi udeleženci zaključnega turnirja Evrolige v Carigradu, potem ko je še tretjič v četrtfinalu premagala (56:67) Unics Kazan. Domači so v drugi tretjini povedli z 32:22, a jih je Barcelona hitro ujela in pred zadnjim delom povedla s točko prednosti (45:46). Izid je bil nazadnje izenačen pri 50:50 sedem minut pred koncem, nato pa so gostje z delnim izidom 10:0 razrešili vse dvome o zmagovalcu. To je bila že peta zmaga Kataloncev nad ruskim klubom v letošnji sezoni.

Juan Carlos Navarro je bil z 21 točkami daleč najboljši strelec pri Barceloni, medtem ko jih je pri domačih Henry Domercant dosegel 19. Boštjan Nachbar je za Unics v 10 minutah v statistiko vpisal dve točki, Erazem Lorbek pa jih je za zmagovalce prispeval sedem.

EVROLIGA (M)
ČETRTFINALE, tretje tekme

Unics Kazan - BARCELONA 0:3
56:67 (19:17, 15:11, 11:18, 11:21)
Domercant 19, Lyday 12, Nachbar 2 v 11 minutah; Navarro 21, Huertas 9, Ndong 8, Lorbek 7 v 24 minutah.

MACCABI TEL AVIV - PANATHINAIKOS 2:1
65:62 (24:13, 17:15, 9:16, 15:18)
Ohayon 12, Smith 11, Hendrix 9; Batiste 13, Calathes in Vougioukas 11.

Sreda ob 19.00:
BILBAO - CSKA MOSKVA 0:2

Ob 20.00:
OLYMPIACOS - MONTEPASCHI SIENA 1:1

V odebeljenem tisku je izid v zmagah; igrajo na tri zmage.

Četrte tekme bodo v četrtek in petek. Zaključni turnir Evrolige bo med 11. in 13. majem v Carigradu.