Bo McCalebb je bil najzaslužnejši za izenačenje Siene. Foto: EPA
Andrej Kirilenko
Andreju Kirilenku je uspel dvojni dvojček. Foto: EPA

Kazalo je na gladko zmago Siene, ki je pred zadnjo četrtino vodila s 14 točkami naskoka. Toda prednost domačih je nato kopnela iz minute v minuto. Tako je 40 sekund pred koncem Acie Law znižal le na točko zaostanka.

Rakočević zgrešil, McCalebb ga je rešil
Sledila je igra hitrih prekrškov in prostih metov. Pri domačih sta bila uspešna Bo McCalebb in David Andersen za vodstvo z 81:78. Na drugi strani je Georgios Printezis sedem sekund pred sireno znižal le na točko zaostanka (81:80). Malo pozneje se je na črti prostih metov znašel Igor Rakočević, a obakrat zgrešil. Žoga je prišla do Printezisa, ki je zdrvel v protinapad, vendar mu je žogo ukradel McCalebb in slavje se je lahko začelo. Prva tekma v Atenah bo v sredo.

Kirilenko popeljal CSKA do druge zmage
CSKA Moskva je z 79:60 premagal Bilbao in povedel z 2:0 v zmagah. Gostje s severa Španije so tokrat nudili nekoliko boljši odpor kot v sredo (98:71). Potem ko je CSKA že v prvi četrtini povedel s +15 (25:10), so gostje v nadaljevanju vzpostavili ravnotežje in se na začetku zadnje četrtine približali na 60:54. Tedaj so Moskovčani strnili vrste in tekmo zanesljivo pripeljali do konca. Igralec tekme je bil Andrej Kirilenko, ki je dosegel 20 točk in dodal še 12 skokov.

EVROLIGA - ČETRTFINALE

CSKA MOSKVA - BILBAO 2:0
79:60 (26:15, 15:21, 17:16, 21:8)
Kirilenko 20 in 12 skokov, Teodosić 18, Hrjapa 13; Lopez 13, Jackson 12.

MONTEPASCHI SIENA - OLYMPIACOS 1:1
81:80 (22:18, 26:17, 19:18, 14:27)
McCalebb 21, Lavrinović 18, Rakočević 13; Printezis 15, Antić in Law 11.

PANATHINAIKOS - MACCABI TEL AVIV 1:1
* 92:94 (24:20, 19:21, 15:20, 25:22)
* - po podaljšku

BARCELONA - UNICS KAZAN 2:0
66:63 (17:13, 16:17, 18:18, 15:15)

V odebeljenem tisku je izid v zmagah; igrajo na tri zmage. Tretje tekme bodo 27. in 28. marca.