Jakob Čebašek je bil z 19 točkami prvi strelec Hopsov. Pri Union Olimpiji zaradi bolečin v hrbtu ni nastopil Nikola Janković (zadaj). Foto: www.alesfevzer.com

Hopsi so z zmago ušli Ljubljančanom na lestvici Lige za prvaka. Obe ekipi sta namreč pred medsebojnim obračunom imeli po dve zmagi in tri poraze.

Pri zmagovalcih je kar šest košarkarjev doseglo dvomestno število točk, največ Jakob Čebašek (19 točk) in Andraž Rogelja (16 točk). Pri Unionu Olimpiji pa so izstopali trije košarkarji, ki so dosegli več kot 20 točk - Brandon Jefferson (27 točk), Devin Oliver in Gregor Hrovat po 21 točk.

Hopsi so vodili večji del srečanja, v zadnjo četrtino pa so vstopili s sedmimi točkami naskoka (68:61). Razliko so hitro povišali, v dveh minutah so z delnim izidom 8:0 povedli s 76:61. Z odlično igro so nadaljevali tudi v naslednjih dveh minutah, imeli so že 18 točk naskoka (81:63).

Sledil je padec v igri gostiteljev, Zmaji so se slabe dve minuti pred koncem približali na le šest točk zaostanka (85:79), tako da je bila tekma spet odprta. Trojko je dodal še Mirko Mulalić, en prosti met je zadel Hrovat in 1,23 minute pred koncem je Olimpija zaostajala le še za dve točki (85:83).

V zadnji minuti je prvi strelec dvoboja Jefferson izgubil žogo in s peto osebno napako končal na klopi. Na drugi strani pa sta bila Rogelja in Ivan Držić natančna s črte prostih metov, tako da se Hopsi veselijo svoje tretje zmage v Ligi za prvaka.

Košarkarji Krke niso imeli težav na tekmi z ekipo Helios Suns. Pripadle so jim vse četrtine, na koncu so slavili s 24 točkami prednosti (89:65).