Chris Paul je zgrešil kar 14 metov iz igre, a je s 15 podajami odlično razigral soigralce. Kawhi Leonard ni imel svojega večera (3/15 iz igre). Foto: EPA
Blake Griffin in Tim Duncan
Blake Griffin je bil najboljši igralec tekme v AT&T Centru. Dosegel je 26 točk ter zbral 12 skokov, šest podaj in štiri blokade. Foto: EPA
DeAndre Jordan
Spursi so že v prvi četrtini namerno naredili nekaj prekrškov nad DeAndrejem Jordanom. Center Clippersov je tokrat zadel sedem od 15 prostih metov. Foto: EPA
Jimmy Butler in Michael Carter-Williams
Jimmy Butler in soigralci so z najboljšo predstavo v končnici že do odmora popolnoma nadigrali Milwaukee. Foto: EPA

Odločilna tekma bo na sporedu v noči s sobote na nedeljo v Staples Centru, kjer pa so Spursi dobili dve od treh srečanj. Na šestem srečanju v AT&T Centru je blestel Blake Griffin, ki je prispeval 26 točk in 12 skokov, Chris Paul je odlično vodil igro Clippersov, dosegel je 19 točk in 15 podaj. Pri gostiteljih je odpovedala začetna peterka, rezervisti pa vsega niso mogli rešiti sami.
Po izenačeni prvi četrtini je Marco Belinelli zadel kar štiri trojke zapored na začetku drugega dela igre in Spursi so povedli z 41:32. Clippersom je do odmora uspelo izenačiti (51:51), nato pa je Griffin nanizal deset točk na začetku drugega polčasa in sredi tretje četrtine so gostje prevzeli pobudo (58:66).
San Antoniu v zadnji četrtini nikakor ni uspelo ujeti priključka, Belinelli je s trojko znižal na 93:96 minuto in 20 sekund pred koncem, nato pa je Kawhi Leonard zgrešil met izza črte za izenačenje. Paul je povišal prednost Clipperosv na pet točk, Belinelli pa je s sedmo trojko na tekmi 14 sekund pred koncem vlil upanje aktualnim prvakom (96:98). Zmago je potrdil Jamal Crawford z dvema prostima metoma.
Klop San Antonia je bila precej boljša (48:15), a je začetna peterka Clippersov popolnoma zasenčila udarno postavo Spursov (87:48). Gregg Popovich je prvič izgubil tekmo, ki bi Spurse lahko popeljala v naslednji krog, na domačem parketu po letu 2006.

Popovich: Naša izvedba je bila slaba
"Naša izvedba je bila slaba," je po porazu dejal Popovich. Z njim se je strinjal Boris Diaw: "Trener nam vedno pove resnico. Ko igramo dobro, nas pohvali, tokrat smo z njegove strani upravičeno slišali kritične besede. Preprosto nismo imeli prave energije. Zdaj se bo o vsem odločalo v Los Angelesu."

Paul: Prednost je na naši strani
"Čeprav bi se v primeru poraza morali posloviti od letošnje sezone, je bila to ena naših najbolj sproščenih tekem. Ves čas smo bili zbrani in čakali na svojo priložnost, ki smo jo na začetku tretje četrtine tudi dočakali. Zdaj je prednost na naši strani," je bil vesel Paul.
Razigrani Biki povozili Milwaukee
Chicago je s tretjo največjo razliko v zgodovini končnice odpravil Milwaukee (66:120). Bullsi so le za štiri točke zaostali za rekordom, Minesotta je premagala St. Louis s 133:75 19. marca 1956. Serijo so dobili s 4:2 v zmagah in se bodo v polfinalu Vzhoda srečali s Clevelandom.
Bucksi, ki so presenetljivo dobili dve tekmi po zaostanku z 0:3, so doživeli najhujši poraz v končnici v zgodovini kluba. Najboljši strelec je bil Zaza Pachulia z osmimi točkami.
Po dveh porazih so Bullsi začeli odločno, po minuti igre so povedli z 8:0, Mike Dunleavy in Jimmy Butler sta zadela trojki. Gostitelji so bili popolnoma razglašeni, Jason Kidd je v uvodni četrtini vzel kar tri minute odmora, a to ni pomagalo (16:34). Tudi v drugi četrtini je prednost ves čas naraščala, razigrala sta se še Jimmy Butler in Derrick Rose.
Antetokounmpo izključen še pred odmorom
Minuto in pol pred koncem polčasom je Giannis Antetokounmpo izgubil živce in namerno odrinil Dunleavyja, ki je poletel v prvo vrsto. Po ogledu posnetka je bil 20-letni Grk izključen. Ob odmoru je bilo vse odločeno (33:65).
Bullsi zdaj napadajo oslabljene Cavalierse
Trener Tom Thibodeau je v drugem polčasu lahko namenil počitek nosilcem igre za spopad s Clevelandom, ki bo igral brez poškodovanega Kevina Lova, J. R. Smith pa na prvih dveh tekmah zaradi kazni ne bo smel igrati. Prva tekma v Quicken Loans Areni bo na sporedu v ponedeljek.
"Milwaukee je dobil dve tekmi zapored, imel je zalet, zato smo morali igrati na polno od prve minute. Vse nam je uspevalo in postali so zelo nervozni. Razumem, da je zelo težko prenesti tako visok poraz pred domačimi navijači," je pojasnil Dunleavy, ki je bil najboljši strelec tekme v razprodanem Bradley Centru z 20 točkami, zadel je tudi štiri trojke.