Za Chrisa Paula obramba San Antonia ni našla prave rešitve. Prvi strelec Clippersov je dosegel 34 točk ob metu iz igre 11/19. Zadel je vseh deset prostih metov. Foto: Reuters
Dallas je po treh zaporednih porazih le premagal Houston in dobil nekaj minimalnega upanja za preboj v drugi krog končnice. Foto: Reuters

Cleveland je s 101:93 premagal Boston, pri čemer je slavje skalila poškodba Kevina Lova, ki si je spahnil ramo. LeBron James je bil s 27 točkami prvi strelec, imel je tudi deset skokov in osem podaj. Cavsi so že ob polčasu vodili za 21 točk, Boston pa se je najbolj, na osem točk, približal na začetku zadnje četrtine.

Washington zadel 15 metov za tri točke
S svojim tekmecem je v prvem krogu pometel tudi Washington, ki je Toronto na sobotni tekmi premagal s 125:94, potem ko je že po prvi četrtini vodil s 36:22. Gostitelji so zadeli 15 od 26 trojk (klubski rekord končnice) od tega prvi strelec večera (23 točk) Bradley Beal tri. Naslednja ovira Washingtona bo Atlanta ali Brooklyn.

54 točk Paula in Griffina, jubilej Duncana
Edina serija, ki je po štirih tekmah izenačena, je serija med Los Angeles Clippersi in San Antoniem, potem ko so Clippersi zmagali s 105:114 in hitro pozabili visok poraz na tretji tekmi (100:73). Chris Paul je dosegel 34 točk, imel je tudi sedem podaj, Blake Griffin pa je 20 točkam dodal 19 skokov. Na prejšnji tekmi sta Paul in Griffin skupaj dosegla le 21 točk. Tim Duncan je za Spurse dosegel 22 točk in zbral 14 skokov. Postal je prvi igralec v zgodovini lige, ki je na tekmah končnice igral več kot 9.000 minut.

Houstonovi strelci zatajili
Dallas je bil s 121:109 boljši od Houstona in se rešil "metle". Monta Ellis je bil z 31 točkami najboljši strelec. Dvanajst točk je Ellis dosegel v tretji četrtini, ko je Dallas "ušel" na 24 točk. Houston je ob koncu druge četrtine in na začetku tretje zgrešil 17 metov zapored, da so sicer odlični strelci zatajili, pa dokazuje tudi met za tri točke: le sedem zadetih metov od 31 poskusov. Niti s črte prostih metov ni šlo (26/40). Dwight Howard je zadel le tri od 13 metov. Tudi skok je bil krepko na strani Dallasa (52:38).