Kyle Hines je z le enim zgrešenim metom dosegel 19 točk. Foto: EPA
Sergio Rodriguez
Real že dolgo ni bil tako nemočen in mu grozi, da se ne bo prebil na turnir najboljše četverice. Foto: EPA

Crvena zvezda je najbolj napadalno ekipo sezone (povprečje 92) zadržala pri 77 točkah in imela napad za zmago, vendar je njen prvi strelec večera Stefan Jović (15 točk) tri sekunde pred koncem naredil korake. Na drugi strani je Andrej Voroncevič zgrešil oba prosta meta, drugega verjetno nalašč, saj Crvena zvezda, ki je prvič v četrtfinalu Evrolige, ni imela več dovolj časa za spodobno organizacijo napada.

Kyle Hines je bil z 19 točkami (met za dve točki 8/9, prosti meti 3/3) najboljši strelec obračuna.

Fenerbahče za 22 točk razbil Real
Le še zmago oddaljen od turnirja Final four, ki bo letos v Berlinu, je tudi Fenerbahče, ki je tokrat povsem zasenčil Real in zmagal s 100:78. Izid je bil zadnjič izenačen pri 8:8, Fenerbahče pa je dosegel naslednjih 13 točk. V 13. minuti je imela turška ekipa že 20 točk zaloge (34:14), pred zadnjo četrtino pa celo 30 (76:46). Prav ob koncu je celo padla stotica.

Luka Dončić je za branilce naslova evropskih prvakov igral 14 minut in dosegel deset točk.