Stephen Curry je drugič v sezoni presegel mejo 50 točk. Foto: Reuters

avil z 51 točkami, ki jih je tlakoval z izenačitvijo svojega rekorda - enajstimi trojkami.

MVP lanske sezone je s svojo predstavo zasenčil izjemno partijo organizatorja igre Washingtona Johna Walla, ki je dosegel 41 točk in 10 podaj. Golden State je slavil s 134:121 in dosegel osmo zaporedno zmago.

Curry je ekspresno pozabil slab nedeljski večer v New Yorku, kjer je dosegel le 13 točk. V Verizon Centru je odigral najboljši polčas kariere in ob metu 13/14 že do polčasa vknjižil 36 točk. Na odmor so odšli Bojevniki s 14 točkami naskoka. Curryju se je ustavilo v tretji četrtini, ko je zgrešil sedem od desetih metov. Kljub temu je z 51 točkami izenačil rekord dvorane, ki si ga zdaj deli z Michaelom Jordanom in Gilbertom Arenasom.

"Bilo je kot takrat, ko je Kobe Bryant dosegel 81 točk. Ni mogel zgrešiti. Pokrivali smo ga, mu viseli na roki in čeprav ni imel čistega pogleda na koš, je zadeval vse," je povedal Wall, ki v drugem delu ni mogel približati svoje ekipe in zagroziti prvakom. Curry je iz igre metal 16/28, od tega 11/16 izza črte. Za izenačitev rekorda po zadetih trojkah na eni tekmi mu je zmanjkala le ena.

V senci dosežka Curryja je ostal tudi deseti trojni dvojček sezone Draymonda Greena, ki je s tem izenačil klubski rekord. 12 točkam je dodal 12 podaj in 10 skokov.

Miami slavil v Dallasu
Po porazu v Houstonu je Miami v drugem obračunu v Teksasu s 93:90 ugnal Dallas. Dwyane Wade je 16 od svojih 18 točk dosegel v drugem polčasu, Chris Bosh jih je prispeval 20, Luol Deng 15. Goran Dragić je v 28 minutah dosegel 7 točk, 7 podaj in 4 skoke. Točko več je v 15 minutah vknjižil Beno Udrih.

Odlični predstavi Duranta in Westbrooka
Razburljivo je bilo v Oklahomi, kjer je Kevin Durant s trojko pol sekunde pred koncem prinesel zmago Thunderjem proti Orlandu (117:114). Durant je dosegel 20 točk ali več na 36 tekmah, kar je najdaljši niz v Ligi NBA. Russell Westbrook je s 24 točkami, 19 skoki in 14 podajami prišel do tretjega zaporednega trojnega dvojčka. Oklahoma je dobila 12 od zadnjih 13 tekem.

DALLAS - MIAMI 90:93
Nowitzki 28, Parsons 12; Bosh 20, Wade 18, Deng 15, Udrih 8 (4/7), 3 skoki in 2 podaji v 15 minutah, Dragić 7 (3/10), 7 podaj in 4 skoki v 28 minutah.

WASHINGTON - GOLDEN STATE 121:134
Wall 41 in 10 podaj, Eddie 18; Curry 51 (met 19/28, za tri 11/16), Thompson 24, Green 12, 12 podaj in 10 skokov.

CHARLOTTE - CLEVELAND 106:97
PHILADELPHIA - ATLANTA 86:124
BOSTON - DETROIT 102:95
BROOKLYN - INDIANA 100:114
OKLAHOMA - ORLANDO 117:114
SAN ANTONIO - NEW ORLEANS 110:97
UTAH - DENVER 85:81