Stephjen Curry je že v prvem polčasu dosegel 21 točk, le dve manj kot na najučinkovitejši tekmi te serije. Foto: Reuters
Atlanta se vrača domov z "brejkom". Foto: Reuters

izenačili serijo z Memphisom (84:101) na 2:2. Prednost domačega parketa si je znova priigrala tudi Atlanta.

Hawksi so v Washingtonu slavili s 106:101 ter v polfinalu Vzhodne konference izid prav tako poravnali na 2:2.

Bojevniki, ki niso izgubili treh tekem zapored vso sezono, so si zalogo nabrali že v prvem polčasu, ko so povedli za 17 točk. Curry je po dveh slabših tekmah spet zaigral kot MVP in 21 od svojih 33 točk dosegel že v prvem delu. Iz igre je metal 11/22. Svojo predstavo je nadgradil z osmimi skoki in petimi podajami. Draymond Green je dodal 16 točk in 10 skokov, dvomestni pa so bili še Klay Thompson (15), Harrison Barnes (12) in Andre Igoudala (11).

"Če bi izgubili to tekmo, bi zapadli v težave. Zaostanek 1:3 bi težko nadomestili, tako lahko zdaj že lažje dihamo," je povedal center najboljše ekipe rednega dela Andrew Bogut.

Pri Memphisu je bil z 19 točkami in 10 skoki najučinkovitejši Marc Gasol. 12 točk in 11 skokov je dodal Zach Randolph. Mike Conley je iz igre metal le 4/15 in tekmo končal z 10 točkami in 7 podajami. Beno Udrih je v 17 minutah vknjižil 4 točke (met 2/5) in 3 podaje.

Trener Memphisa Dave Joerger je svoje najboljše igralce umaknil s parketa tri minute pred koncem, ko je uvidel, da je poraz neizbežen. "V prvem delu nismo bili pravi, še posebej v prvi četrtini, čeprav smo imeli možnosti. Ni nam šlo v napadu, tudi obramba ni bila na ravni prejšnjih tekem," je povedal Joerger.

Atlanta je v Washingtonu le pokazala pravi obraz in igro, s katero so Sokoli dobili status prvega nosilca Vzhoda. "To je to. Tako smo igrali vso sezono. Kar nismo pokazali na prejšnjih tekmah, smo naredili nocoj. 30 podaj, način, kako smo igrali obrambo, kako je tekla žoga, kako smo pomagali drug drugemu ..." je povedal krilni center Atlante Paul Millsap, ki je dosegel 19 točk, 6 podaj in 5 skokov. Prvi strelec gostov je bil Jeff Teague s 26 točkami.

Junak tretje tekme Paul Pierce, ki je zadel za zmago ob sireni, je tokrat 9,5 sekunde pred koncem zgrešil trojko za izenačenje. "Mislil sem, da bo šla noter. Najtežje je zadeti, ko si nepokrit," je met Pierca komentiral prvi strelec Wizardsov Bradley Beal, ki je dosegel 34 točk. Atlanta je pred zadnjo četrtino vodila za deset.

WASHINGTON (5) - ATLANTA (1)
101:106 (26:29, 29:36, 20:20, 26:21)
Beal 34, Pierce 22, Sessions 13, Nene 12, Temple 10; Teague 26, Millsap 19, Horford 18 in 10 skokov, Schroder 14.

MEMPHIS (5) - GOLDEN STATE (1)
84:101 (20:28, 24:33, 20:21, 20:19)
Gasol 19 in 10 skokov, Randolph (11 skokov) in Green po 12, Conley in Carter po 10, Udrih 4 (met 2/5) in 3 podaje v 17 minutah; Curry 33, 8 skokov in 5 podaj, Green 16 in 10 skokov, Thompson 15, Barnes 12, Igoudala 11.