Patrick Beverley ni mogel ustaviti Stephena Curryja, ga je pa ustavila poškodba. Curry je je v 20 minutah dosegel 24 točk z metom iz igre 8/13, večino drugega polčasa pa zaradi zvitega gležnja ni igral. Imel je tudi sedem skokov. Foto: Reuters
Al Horford
Al Horford je s 24 točkami in 12 skoki Atlanto popeljal do zmage nad Bostonom. Foto: Reuters

Curry, ki je že v prvi četrtini tekmecu nasul 16 točk, si je zvil desni gleženj in je vprašljiv za drugo tekmo. Prvaki so brez svojega prvega zvezdnika brez težav zadržali prednost 27 točk, ki so si jo nabrali po prvem polčasu (60:33). Klay Thompson je prispeval 16 točk, Draymond Green je 12 točkam dodal deset skokov.

Harden ni izvajal prostih metov
Na tekmi, ki se je začela že ob 12.30, sta bili moštvi uvodoma nenatančni pri metu iz igre, Houston je celo zgrešil svojih prvih šest metov. Najboljši strelec gostov, ki so si šele ob koncu rednega dela zagotovili mesto v končnici, je bil James Harden (17 točk), ki pa ni izvajal nobenega prostega meta.

George junak Indianine zmage
Na štirih sobotnih tekmah, s katerimi se je
začela končnica, je le Indiani uspel "brejk", saj je v Torontu zmagala z 90:100. Paul George je dosegel 33 točk, pri čemer je v drugem polčasu zadel deset od 13 metov. Toronto je imel le 38-odstoten met iz igre, izgubil pa je kar 20 žog. Jonas Valančiunas je zbral 19 skokov, od tega 15 v prvem polčasu, kar je klubski rekord.

Dallas povsem nemočen v Oklahoma Cityju
Atlanta, ki je skoraj zapravila vodstvo 19 točk, je s 102:101 ugnala Boston. Za uspeh sta bila najzaslužnejša Al Horford (24 točk in 11 skokov) in Jeff Teague (23 točk in 12 podaj). Oklahoma je s 108:70 razbila Dallas. To je njena najvišja zmaga na tekmah končnice, odkar se je klub pred sezono 2008/09 preselil iz Seattla. Russell Westbrook je bil s 24 točkami prvi strelec večera, Kevin Durant pa je dodal 23 točk. Dallas na tekmah končnice še nikoli ni dosegel le 70 točk.