Goran Dragić je bil znova razigran, vendar je Phoenix ostal brez zmage. Foto: EPA
Carmelo Anthony
Carmelo Anthony je s Knicksi ugnal Bucke in Bena Udriha. Foto: Reuters
David West
David West je predstavljal nerešljivo uganko za Miami. Foto: Reuters
Rudy Gay
Rudy Gay je uspešno debitiral v novem moštvu. Foto: EPA

Tekma je bila vse do zadnje četrtine izenačena. Sedem minut pred koncem, ko so Mavericksi vodili za dve, je najprej dva prosta meta zadel O. J. Mayo, nato pa je bil izza črte uspešen še Jae Crowder in Dallas je povedel z 92:85. Zaostanka Phoenixu ni več uspelo nadoknaditi.

Mavsi so igrali brez prvega zvezdnika Dirka Nowtizkega. Manjkal je tudi drugi Nemec Chris Kaman. Pri gostih je bil z 20 točkami najboljši Mayo, Shawn Marion, nekdanji igralec Sunsov, pa je 14 točkam dodal 11 skokov. Pri Phoenixu je točko več od Dragića prispeval Shannon Brown.

Knicksi v drugem polčasu preobrnili izid
New York Knicksi so po odličnem drugem polčasu, ki so ga dobili za 16, premagali Milwaukee (96:86). Še dobrih pet minut pred koncem tretje četrtine so Knicksi zaostajali za sedem točk, nato pa do konca četrtine napravili serijo 15:7 in v zadnji del tekme vstopili s prednostjo, ki so jo v zadnjih 12 minutah povišali na končnih 10.

25 točk je dosegel Carmelo Anthony, po 17 pa sta jih s klopi dodala Amare Stoudemire in J. R. Smith. Pod košem je kraljeval Tyson Chandler, ki je najbolj zaslužen, da so gostitelji dobili skok (50:40). Center ameriške reprezentance je sicer dosegel devet točk, vendar je zablestel s kar 20 skoki. Pri Bucksih je Ersan Ilyasova vpisal 19 točk, Beno Udrih pa je na parketu Madison Square Gardna prebil 16 minut in uspel doseči sedem točk ter po dva skoka in podaji.

Odlična predstava Westa za veliko zmago
David West
je prispeval 30 točk za veliko zmago Indiane nad Miamijem (102:89). Krilni center je dosegel 22 točk v drugi in tretji četrtini, ko so Pacerski kontrolirali potek tekme in si tudi priigrali odločilno prednost. ''So ena najboljši ekip v ligi, torej je res super, če jih premagaš. Ne smemo se preveč zanašati na to tekmo. Dobro jih poznamo še iz končnice. To je le ena tekma in oni se bodo naslednjič bolj prilagodili na našo igro,'' je o tekmi spregovoril West. Pri Heatih je bil z 28 točkami najuspešnejši LeBron James, veteran Ray Allen pa je zgrešil vse štiri mete iz igre in se sploh ni vpisal med strelce.

Lakersom se proti Minnesoti (100:111) ni poznala odsotnost prvega centra Dwighta Howarda. Odlično ga je nadomestil Pau Gasol, ki se je izkazal z 22 točkami in 12 skoki. Dvojni dvojček je uspel tudi Kobeju Bryantu, ki je 17 točkam, kolikor jih je dosegel tudi Steve Nash, dodal še 12 ujetih odbitih žog. Aleksej Šved je za Timberwolvese zbral 18 točk. Lakersi so 20. zapored premagali Minnesoto, kar je najdaljša še aktivna serija v ligi.
Raptorsi so z 98:79 nadigrali Clipperse. Pri Torontu je debitiral zvezdnik Rudy Gay, ki je tekmo sicer začel na klopi, na koncu pa je bil z 20 točkami prvi strelec. Raptorsi so polčas dobili za 16, nato pa svojo prednost povišali celo na 31.

Tekme 1. februarja
TORONTO - LA CLIPPERS 98:73
Gay 20, DeRozan in Johnson (16 skokov) po 19; Griffin 17, Crawford 14.

INDIANA - MIAMI 102:89
West 30, George in Stephenson po 15, Hill 12; James 28, Wade 17, Bosh 13.

BOSTON - ORLANDO 97:84
Green 17, Lee, Pierce (11 skokov) in Garnett (10 skokov) po 14; Redick 15.

BROOKLYN - CHICAGO 93:89
Lopez 20, Johnson in Brooks po 13; Deng in Belinelli po 18, Gibson 16.

NEW YORK - MILWAUKEE 96:86
Anthony 25, Smith in Stoudemire po 17, Felton 14; Ilyasova 19, Ellis 16, Jennings 14, Udrih 7 (3/4 za dve), 2 skoka, 2 podaji v 16 minutah.

PHILADELPHIA - SACRAMENTO 89:80
T. Young 23 in 15 skokov, Holiday 21, N. Young 20; Evans 29, Thomas 24.

DETROIT - CLEVELAND 117:99
Singler in Knight (10 podaj) po 20, Monroe 18; Thompson 19, Speights 17.

MEMPHIS - WASHINGTON 85:76
Conley 18, Prince 14; Nene 14.

DENVER - NEW ORLEANS 113:98
Igoudala 24, Lawson 21 in 13 podaj, Gallinari 18; Anderson 21.

PHOENIX - DALLAS 99:109
Brown 20, Dragić 19 (7/12 za dve, 0/2 za tri), 8 skokov in 9 podaj v 38 minutah, Scola 18, Dudley 17; Mayo 20, Collinson 19, Carter 17.

UTAH - PORTLAND 86:77
Jefferson 21 in 10 skokov, Milsap 15; Lillard 26, Aldrige 16 in 11 skokov.

MINNESOTA - LA LAKERS 100:111
Šved 18, Williams 15, Peković in Barea po 14; Gasol 22 in 12 skokov, Nash in Bryant (12 skokov) po 17, Clark 13 in 10 skokov.