Justin Doellman je rešil Barcelono, ki je bila že v zelo težkem položaju. Foto: EPA

Moskovčani so imeli zmago že v žepu dve minuti pred koncem rednega dela, ko so po košu Andreja Voronceviča vodili že za osem točk (76:84). Carlos Arroyo je zadel trojko in dodal dva prosta meta, 13 sekund pred koncem pa je Kyle Hines zadel le en prosti met (83:85).

Miloš Teodosić se je odločil, da bo prekinil zadnji napad Katalnocev z osebno napako, Tomaš Satoransky pa je z dvema prostima metoma izid poravnal (85:85). Teodosić je nato zgrešil trojko tik pred piskom sirene.

Doelmann z veseljem sprejel darilo Teodosića
Tudi v podaljšku je bil vseskozi v vodstvu CSKA. Nando de Colo (30 točk) in Teodosić sta bila natančna izza črte, minuto in pol pred koncem so Moskovčani vodili za štiri točke (91:95). Še deset sekund pred koncem podaljška so imeli tri točke naskoka (95:98). Po minuti odmora je najprej Doelmann zadel za tri točke. Veselje navijačev se še ni poleglo, ko je Teodosić katastrofalno podal, žogo je prestregel Doelmann in z desne strani zadel za zmago.

Barcelona bi bila v primeru poraza v zelo težkem položaju v skupini F, zdaj pa ima lepe možnosti za preboj v četrtfinale.

Velika zmaga Crvene zvezde
Zelo blizu preboju med osmerico je tudi Crvena zvezda, ki je ugnala Panathinakos z 69:67. Rdeče-beli so na krilih navijačev blesteli v tretji četrtini (25:11), ko so prišli do preobrata. V Kombank Areni se je nagnetlo 18.150 gledalcev, ki so pripravili nogometno vzdušje.

Top 16, 10. krog, skupina E:
LOKOMOTIV KUBAN - FENERBAHČE
52:55 (13:17, 12:13, 19:13, 8:12)
Delaney in Claver po 12; Bogdanović 17.

CEDEVITA - UNICAJA
78:91 (23:25, 19:23, 12:17, 24:26)
White 16, Pullen 15; Cooley 16, Nedović 15.

DARUŠAFAKA - ANADOLU EFES
68:72 (15:13, 11:21, 24:21, 18:17)
Wilbekin 17, Redding 12; Heurtel 21, Granger 14.

CRVENA ZVEZDA - PANATHINAIKOS
69:67 (10:18, 18:13, 25:11, 16:25)
Kinsey 19, Miller 16; Williams 17, Raduljica 11.

72:71 (19:21, 19:16, 13:19, 21:15)
Wanamaker in Radošević po 11, Nikolić en skok v minuti in pol; Printezis 19, Spanoulis 15.

LABORAL KUTXA - HIMKI
98:83 (21:24, 24:22, 27:15, 26:22)
Causeur in Adams po 17, Bourousis 16, Bertans 13, Blažič 9 (1/3 za dve, 1/3 za tri) in en skok v 23 minutah; Šved 19, Davis 18, Koponen 15 ... Z. Dragić 4 (2/4 za dve, 0/2 za tri) in en skok v 16 minutah.