Luka Dončić je začel derbi Evrolige in se izkazal v 21 minutah na parketu Megasport Arene. Foto: EPA

17-letni slovenski košarkar je bil tokrat v začetni peterki. V prvi četrtini je dosegel štiri točke, Madridčani pa so si priigrali devet točk naskoka (17:26).
V drugi četrtini so gostitelji prikazali popolnoma drugačen obraz. Razigral se je Nando De Colo, z dvema trojkama je zrežiral delni izid 14:0 in CSKA je prevzel pobudo (31:26). Real je bil razglašen, pet minut ni dosegel niti točke. De Colo je v drugi četrtini prispeval kar 16 točk in ob odmoru so imeli Rusi enajst točk prednosti (49:38).

V zadnji četrtini je bil Rudy Fernandez dvakrat natančen izza črte in tri minute pred koncem je Real ujel priključek (85:82). 12 sekund pred zadnjim piskom sirene je Nikita Kurbanov z dvema prostima metoma povišal na 91:86. Sergio Llull je znižal, nato pa je De Colo izgubil žogo. Lull je skušal s trojko izsiliti podaljšek, a ni bil natančen, Jonas Mačiulis pa je ob sireni zadel izpod koša za končni izid.
Dončić je zadel vse tri mete za dve točki, zgrešil pa je vse tri trojke. Najboljši strelec Reala je bil Llull z 21 točkami, De Colo je pri Moskovčanih dosegel kar 28 točk (3/4 za tri).

11 točk Blažiča za visoko zmago Baskov
Baskonia Vitoria je ugnala Fenerbahče kar z 86:52 in s četrto zmago ujela drugouvrščeni Real. Jaka Blažič je v dobrih 20 minutah za zmagovalce dosegel 11 točk in pet skokov.

6. krog:
GALATASARAY - OLYMPIACOS
89:87 (14:20, 24:14, 25:23, 26:30)
Dentmon 22, Diebler 17, Daye 16; Mantzaris 19, Printezis 17.

CSKA MOSKVA - REAL MADRID
91:90 (17:26, 32:12, 24:30, 18:22)
De Colo 28, Teodosić 15, Kurbanov 13; Llull 21, Carroll 13 ... Dončić 9 (3/3 za dve, 0/3 za tri), 8 skokov in 3 podaje v 21 minutah.

BASKONIA - FENERBAHČE
86:52 (14:11, 27:13, 26:16, 19:12)
Larkin, Bargnani, Voigtmann po 13, Blažič 11 (2/6 za dve, 2/2 za tri) in 5 skokov v 20 minutah; Sloukas 9.

Odigrano v četrtek:
UNICS KAZAN
- CRVENA ZVEZDA
65:62 (17:17, 10:15, 14:11, 24:19)
Langford 23, Banić in Williams po 10; Wolters 11, Kuzmić 10.

DARÜŠAFAKA - BROSE BAMBERG
72:70 (23:17, 17:23, 20:10, 12:20)
Clyburn 17, Bertans 15; Strelnieks 14, Theis 13, Miller 12.

PANATHINAIKOS - MACCABI
* 83:75 (18:12, 17:16, 17:15, 15:24)
Singleton 26, Calathes 13; Weems 15, Goudelock 14.
* - po podaljšku

EMPORIO ARMANI - ANADOLU EFES
105:92 (25:24, 30:23, 24:18, 26:23)
Sanders 22, Gentile 17 ... Z. Dragić 0 (0/1 za tri) in en skok v 9 minutah; Heurtel 18, Dunston 17 ... Omić 0 (0/1 za dve) v dveh minutah.