Chris Singleton je bil najzaslužnejši za zmago Panathinaikosa. Foto: EPA
Alessandro Gentile
Alessandro Gentile je v zadnji akciji prvega polčasa zadel trojko s sredine igrišča. Foto: EPA

Ko je najboljši strelec tekme v Atenah Chris Singleton (26 točk) šest minut pred koncem povišal vodstvo Panathinaikosa na 64:52, je bil Maccabi v izgubljenem položaju. Sledil je izjemen preobrat Izraelcev. Victor Rudd, Sonny Weems in Andrew Goudelock so zadeli za tri točke. Z delnim izidom 15:0 so gostje iz Tel Aviva prišli v vodstvo (64:67) minuto pred koncem.

Devet sekund pred koncem rednega dela je James Gist izenačil (67:67), Devinu Smithu pa ni uspelo zagotoviti zmage Maccabiju. V podaljšku so se gostitelji razigrali, Singleton, Gist in Demetris Nichols so zadeli izza črte. Dodatnih pet minut so Grki dobili s 16:8.

Dragić in Omić brez točke
V Milanu so gostitelji dobili vse četrtine, zadeli so 13 trojk, Rakim Sanders je dosegel 24 točk, Alessandro Gentile pa jih je prispeval 17 točk. Zoran Dragić v devetih minutah ni dosegel točke, prav tako tudi ne Alen Omić v dveh minutah pri Anadolu Efesu.

Langford pokopal Crveno zvezdo
Crvena zvezda je bila na gostovanju v Kazanu blizu zmagi, saj so po prostih metih Nata Woltersa 37 sekund pred koncem še vodili z 62:60, toda domačini so s trojko Keitha Langforda trinajst sekund pozneje prišli do vodstva, zmago pa je potrdil Hrvat Marko Babić, ki je v zadnji sekundi zadel dva prosta meta. S 24 točkami je bil najučinkovitejši igralec tekme Langford.

6. krog:
UNICS KAZAN
- CRVENA ZVEZDA
65:62 (17:17, 10:15, 14:11, 24:19)
Langford 23, Banić in Williams po 10; Wolters 11, Kuzmić 10.

DARÜŠAFAKA - BROSE BAMBERG
72:70 (23:17, 17:23, 20:10, 12:20)
Clyburn 17, Bertans 15; Strelnieks 14, Theis 13, Miller 12.

PANATHINAIKOS - MACCABI
* 83:75 (18:12, 17:16, 17:15, 15:24)
Singleton 26, Calathes 13; Weems 15, Goudelock 14.
* - po podaljšku

EMPORIO ARMANI - ANADOLU EFES
105:92 (25:24, 30:23, 24:18, 26:23)
Sanders 22, Gentile 17 ... Z. Dragić 0 (0/1 za tri) in en skok v 9 minutah; Heurtel 18, Dunston 17 ... Omić 0 (0/1 za dve) v dveh minutah.