Tim Duncan se je z vsestransko predstavo, 14 točkami, 10 skoki in 10 podajami izkazal proti Memphisu. Foto: Reuters
Navijači Oklahome so lahko pomirjeni, saj sta prva dva zvezdnika sanirala poškodbi. Foto: Reuters
Kobe Bryant
Boston je doma dobil obračun ekip z največ naslovi v Ligi NBA. Foto: Reuters
Dragić prvi strelec ob zmagi Phoenixa

pa zbral še 13 podaj, kar je njegov največji dosežek letos.

Sunsi so izvrstno začeli in si že v prvi četrtini, ki so jo dobili za 13, priigrali tudi 18 točk naskoka. Visoko prednost so zadržali vse do konca tekme. Mavericksi so se na začetku zadnje četrtine približali na -5 ter nekoliko pozneje še na -6, a so dvojčka Morris – Markieff je blestel z 22 točkami in desetimi skoki – ter Goran Dragić takoj odgovorili in gostom znova priigrali konkretnejšo razliko. Sonca so bila izjemno razpoložena v prvem polčasu, ko so dosegla kar 69 točk, največ letos. S tem se je končala zmagovita serija Dallasa, ki je trajala pet tekem.

Phoenix čaka zelo naporen razpored, saj imajo v petih dneh kar štiri tekme, a začeli so dobro. O tem je Goran dejal: "Ne rečem, da bo lahko, toda imamo dolgo klop in nekateri, ki sicer ne igrajo tako veliko, bodo morali prevzeti več odgovornosti in dati vse od sebe." Pri Phoenixu, ki je zmagal 26. zapored, ko je iz igre metal več kot 50-odstotno, je bil poleg Gorana Dragića in Markieffa Morrisa z 19 točkami najbolj razigran Eric Bledsoe. Zoran Dragić znova ni dobil mesta v ekipi. V domači vrsti je Monta Ellis dal 33 točk.

Trojni dvojček Duncana
22 tekem zapored Memphis v rednem delu doma ni izgubil. Serijo je prekinil San Antonio, ki je zmagal s 107:101. Sijajen je bil Tim Duncan, ki je dosegel četrti trojni dvojček v bogati karieri. V statistiko je vpisal 14 točk in po deset skokov ter podaj. Manu Ginobili je bil sicer prvi strelec Spursov s 17 točkami, na drugi strani jih je dal Marc Gasol 28, ob tem je ujel še 12 odbitih žog. Beno Udrih je vknjižil šest točk.

Oklahoma je zmagala prvo tekmo po vrnitvi zvezdniškega dvojca Russell Westbrook-Kevin Durant. V gosteh je premagala najslabšo ekipo sezone Philadelphio (91:103). Westbrook je vpisal 27 točk. Durant, ki je igral drugo tekmo po sanaciji poškodbe, pa jih je prispeval deset.

Walker junak Hornetsov
Charlotte je ugnal New York (103:102) in prekinil serijo desetih porazov. Junak zmage je bil Kemba Walker, ki je uspešno končal prodor tik ob sireni. Walker je sicer že drugič v sezoni dosegel zmagoviti koš. Hornetsi so med tekmo vodili tudi za 20.

0,8 sekunde pred koncem podaljška je bil v prodoru za zmago Houstona nad Minnesoto (112:114) uspešen Nick Johnson. James Harden prispeval 38 točk. Podaljšek je bil odigran tudi v Sacramento, kjer so gostitelji ugnali Indiano (102:101). Odločilen koš je dal Carl Landry, Rudy Gay pa je bil prvi strelec s 27 točkami.