Miles Plumlee je odigral tekmo kariere. Foto: Reuters
Chris Bosh
Chris Bosh je skorajda sam porazil Blazerse in v zaključku tekme zadel tri pomembne trojke. Foto: Reuters

25-letni center je z 22 točkami dosegel rekord kariere, ob tem pa zbral še 13 skokov. V tretji četrtini si je ob poskusu blokade porezal brado, tako da je dobil sedem šivov, preden se je lahko vrnil na parket in dokončal delo.

"Zelo spreten center. Ščiti naš koš, ob tem je tudi dober skakalec. Brez njega imamo veliko težav. Je pomemben del te ekipe, če bo tako igral na vsaki tekmi, nas bo težko ustaviti," je o Plumleeju dejal slovenski organizator igre.

Dragić je dodal 21, Eric Bledsoe pa 20 točk za Sonca, ki so dobila 11 od zadnjih 20 tekem. Phoenix, ki je le dan prej klonil proti Golden Statu s 115:86, je slab met za tri točke (5/21) nadomestil z 31 točkami iz protinapada.

Bosh stopil v Jamesove čevlje
Prvaki iz Miamija so na krilih kar 37 točk Chrisa Bosha dobili derbi pri Portlandu s 107:108. Pri gostih je prvič manjkal njihov prvi zvezdnik LeBron James, ki si je ob porazu s Sacramentom dan prej po podaljšku (108:103) poškodoval dimlje in lažje zvil levi gleženj. Kljub temu se je za obračun v Portlandu ogreval, a so ga uro pred tekmo umaknili z liste razpoložljivih igralcev.

Zato pa je v njegove čevlje stopil Bosh in s trojko pol sekunde pred koncem tudi odločil srečanje. Za gostitelje je imel Wesley Matthews 23 točk.

New York je gostoval pri Torontu in izgubil s 100:115. Beno Udrih je za New York v 21 minutah prispeval pet točk in tri podaje. S 23 točkami je bil pri Knicksih najboljši Amare Stoudemire, Kyle Lowry je za Toronto dosegel 32 točk.

Bynum suspendiran za nedoločen čas
Cleveland je zaradi "vedenja, škodljivega za ekipo", za nedoločen čas suspendiral centra Andrewa Bynuma, ki je le še bleda senca igralca iz šampionskih LA Lakersov pred tremi sezonami. V lanski sezoni za Philadelphio ni odigral niti sekunde, v pripravah na letošnjo sezono pa je z motiviranostjo navdušil Cavalierse. V zadnjih tednih je njihovo zaupanje očitno popolnoma izgubil. V ponedeljek je proti Detroitu v 22 minutah zgrešil vseh 11 metov iz igre, v četrtek proti Atlanti je v tretji četrtini zapustil parket in se ni več vrnil. Bynum v soboto ni potoval z ekipo v Boston, zdaj ga bodo skušali vključiti v menjavo.

Tekme 28. decembra:
BOSTON - CLEVELAND 103:100
Green in Crawford po 19, Bradley 18, Bass 15; Irving 32 (13/22 iz igre, 4/6 za tri), Waiters 17.

INDIANA - BROOKLYN 105:91
George 24, Stephenson 23; Pierce 18.

TORONTO - NEW YORK 115:100
Lowry 32, Ross 23; Stoudemire 23, Udrih 5 (2/3), 3 podaje, 1 ukradena in 4 izgubljene žoge v 21 minutah.

WASHINGTON - DETROIT 106:82