Goran Dragić je dosegel 20 točk, iz igre je metal 7/10, zadel je vse štiri proste mete, zbral je osem podaj, 4 skoke, ukradel žogo in dve izgubil, drugo tik pred zadnjo sireno. Foto: EPA
LeBron James
LeBron James je iz igre metal 11/17. Foto: Reuters
Jose Calderon
Slaba volja Joseja Calderona je razumljiva - njegov Toronto je izgubil v Philadelphii kar za 35 točk. Foto: Reuters

Slovenski reprezentant je igral še bolje kot v petek, saj je ob metu iz igre 7/10 dosegel kar 20 točk, kar je njegov rekord sezone. Popolno oceno je zapravil v zadnjih sekundah, saj je pri zaostanku 96:95 osem sekund pred koncem zgrešil met, kar je Kevin Durant (27 točk) kaznoval z dvema prostima metoma. Rakete so imele na voljo zadnji napad, a je Dragić dve sekundi pred koncem izgubil žogo.

Podati bi moral Martinu
"Domenili smo se, da podam Kevinu Martinu. A je bil dobro pokrit, nato sem opazil osamljenega Luisa Scolaja, a žoga je nekako ušla. Vrgel sem previsoko, prepričan sem, da sem reagiral pravilno, saj je bil prost, žal sem bil nenatančen, napaka je tako moja," je zadnjo akcijo na tekmi opisal Dragić.

Udrih zaradi poškodbe ni igral
Beno Udrih
zaradi težav z levim ramenom ni igral. Njegov Milwaukee je klonil na gostovanju pri LA Clippersih z 92:86. Pri zmagovalcih je blestel Blake Griffin, ki je dosegel dvojnega dvojčka (22 točk in 14 skokov).

James eksplodiral v prvi četrtini
se je po poškodbi vrnil v dres Miamija, ki je s 101:90 ugnal New Jersey. James je v prvi četrtini dal 22 od 32 točk. Dwyane Wade po težavah z levo nogo ni igral.

Chicago izgubil po šestih zmagah
Atlanta je na svojem parketu premagala Chicago s 109:94 in prekinila niz šestih zmag Bikov. Hawksi so ušli že v prvi četrtini, ki so jo dobili s 33:18. MVP lanske sezone Derrick Rose je ob metu 3/10 dosegel le osem točk. Parket je zapustil ob koncu tretje četrtine, ko je bilo jasno, da bo Atlanta zmagala.

Liga NBA, tekme 7. januarja:
HOUSTON - OKLAHOMA CITY 95:98
Scola 28 (met: 12/28), Dragić 20 (met za 2: 5/7, met za 3: 2/3), 4 skoki in 8 podaj v 38 minutah; Durant 27, Westbrook 25, Mohammed 17, Harden 16.
LA CLIPPERS - MILWAUKEE 92:86
Griffin 22 in 14 skokov, Butler 20, Billups 19; Jennings 21, Gooden in Jackson po 18, Udrih ni igral.
ATLANTA - CHICAGO 109:94
Smith 25, Johnson in Radmanović po 17; Lucas 16, Korver 13, Boozer 12.
INDIANA - CHARLOTTE 99:77
Hibbert 20, Hansbrough 15; Augustin 20, Henderson 14.
NEW JERSEY - MIAMI 90:101