V tretji četrtini je Goran Dragić ob visokem zaostanku Phoenixa v vsega minuti in pol zadel tri trojke. Foto: EPA
Kevin Durant, Paul Pierce
Paul Pierce in Kevin Durant sta bila v Bostonu najboljša strelca svojih moštev. Foto: Reuters
Russell Westbrook, Rajon Rondo
Dvoboj dveh organizatorjev igre, ki sodite med najboljše v NBA-ju. Rajon Rondo je ob zmagi Bostona prispeval šest točk, osem skokov in 16 podaj, Westbrook pa je ob 26 točkah v statistiko vpisal še sedem skokov in osem podaj. Foto: Reuters

Gostitelji so v tretji četrtini zaostajali že za 19 točk (53:72). Popoln preobrat je začel prav Dragić, ki je v minuti in pol dosegel tri trojke in poskrbel, da so se Sunsi še pred zadnjo četrtino priključili Sršenom. Phoenix je imel ob koncu rednega dela celo priložnost za zmago, a je Jared Dudley zgrešil trojko. Prvi koš v podaljšku je dosegel Dragić, nato pa je bil izza črte uspešen še drugi junak Sunsov Morris in razlike petih točk gostom ni več uspelo nadoknaditi.

Slovenski organizator igre je ob dobrem metu iz igre (4/8 za dve, 3/6 za tri) v 37 minutah dosegel 20 točk, dodal pa je še osem podaj in tri ukradene žoge. S 23 točkami, kar je največ v karieri, se je izkazal Morris. Pri Hornetsih je blestel Ryan Anderson s 34 točkami in osmimi trojkami. Oba dosežka sta rekordna v njegovi karieri. "Če sem povsem iskren, nisem videl še nikogar tako metati. Če se mene vpraša, je bilo to v slogu Larryja Birda," je Andersonovo predstavo hvalil trener Sunsov Alvin Gentry. Greivis Vasquez je dodal 25 točk in 14 podaj.

Verjetno najboljša igra Bostona letos
Celticsi so doma s 108:100 ugnali Oklahomo. Odličen je bil Paul Pierce, ki je 22 od 27 točk dosegel v drugem polčasu. Kevin Garnett je dodal 18 točk in devet skokov, s 17 točkami s klopi pa se je izkazal nekdanji košarkar Oklahome Jeff Green. Kelti so bili uspešni tudi v obrambi, saj so najboljši ekipi lige v tranzicijski igri dovolili vsega devet točk iz protinapadov. Pri gostih sta bila znova najboljša Kevin Durant, ki je dal 29 točk, in Russell Westbrook, ki je prispeval 26 točk. Serge Ibaka je v statistiko ob 17 točkah vpisal še 13 skokov.

Grizliji še naprej odlični
Lakersi imajo po zaslugi najboljšega moštva lige znova več porazov kot zmag. Memphis je bil boljši s 106:98. Rudy Gay je zbral 21 točk, Zach Randolph pa je še 11. letos dosegel dvojni dvojček. Tokrat je dosegel 17 točk in ujel 12 odbitih žog. Pri gostih iz Los Angelesa je bil s 30 najboljši Kobe Bryant. Razočarala sta oba visoka igralca Lakersov Dwight Howard in Pau Gasol, ki sta skupaj prispevala vsega 13 točk. Bratski dvoboj je torej dobil Marc Gasol, ki je k zmagi prispeval 14 točk.

Lin s Houstonom ugnal New York
Knicksi so doživeli visok poraz v Houstonu (131:103). Obračun je bil težko pričakovan, saj se je Jeremy Lin, ki je lani obnorel New York, pomeril s svojim nekdanjim moštvom. Za Rakete je organizator igre tokrat dosegel 13 točk in sedem skokov. Odlična sta bila James Harden s 33 in Chandler Parsons z 31 točkami. Pri gostih je bil edini res razpoložen za igro Carmelo Anthony, ki je vpisal 37 točk.