Avstralec Mitch McCarron je bil s 23 točkami, devetimi skoki in šestimi podajami najboljši mož (indeks 36) tekme v Kopru. Foto: www.alesfevzer.com

30. marca je bilo v Tivoliju 85:56, tokrat pa so Primorci v Bonifiki nudili boljši odpor. Olimpija je dobila polčas z 42:38, nato pa na začetku drugega dela naredila delni izid 13:1 za vodstvo s 55:39. Pred zadnjo četrtino je semafor kazal 66:53.

McCarronu en skok zmanjkal do dvojnega dvojčka
Ljubljančani so do konca brez večjih težav ubranili prednost. Zelo sta bila razpoložena Mitch McCarron in Devin Oliver, ki sta dosegla 23 oziroma 20 točk. McCarronu je le en skok zmanjkal do dvojnega dvojčka. Pri domačih je blestel Tadej Ferme. S svojo 27. točko (trojke 7/15) je minuto pred koncem Koprčane približal na 71:77, a za preobrat ni bilo moči. Olimpija je prepričljivo dobila skok - 44:30, občutno boljša pa je bila tudi pri metu za tri: 7/19 proti 11/37.

Jurica Golemac, trener Sixta Primorske: "Čestitke Olimpiji za zmago. Danes smo bili priča pravi fizični tekmi. Na začetku drugega polčasa smo izgubljali in nato lovili nasprotnika, vendar se nam ni uspelo vrniti. Hitro se moramo regenerirati in pripraviti na naslednjo tekmo. Hvala navijačem za podporo."

Zoran Martić, trener Petrola Olimpije: "Pričakovano težka tekma, ki je bila pomembna za obe ekipi. Solidno smo odigrali skoraj celotno srečanje, ob zaključku tekme pa z nekaj izgubljenimi žogami vrnili upanje domačim. Na koncu smo tekmo zasluženo dobili."

Visoka zmaga Krke

Krka je dosegla pomembno zmago v boju za polfinale, potem ko je ugnala Šenčur s 108:75. Domen Bratož je dosegel 24 točk. Glede na to, da bodo Novomeščani v zadnjih dveh krogih igrali proti najslabšima ekipama v skupini za prvaka, jim uvrstitev med prve štiri skoraj ne more uiti.

Helios ugnal Rogaško
Za zadnjo polfinalno vstopnico se bosta udarila Helios in Rogaška. Domžalčani so tokrat premagali Rogaško s 73:71, kar pomeni, da za četrtim mestom zaostajajo za eno zmago. Heliosu ne gre na roko medsebojni rezultat s Krko in Rogaško; tako z Novomeščani kot s Slatinčani so za dve točki prekratki. Za Helios je Jaka Brodnik dosegel 14 točk.