Kevin Durant se je vrnil po šestih tekmah odmora zaradi poškodbe gležnja. Z njim je Oklahoma popolnoma drugačna ekipa in resen kandidat za najvišja mesta na Zahodu. Foto: Reuters
Blake Griffin in Carmelo Anthony
Carmelo Anthony je iz igre metal le 7/18. Knicksi delujejo kot razbita vojska, predsednik Phil Jackson že razmišlja o spremembah. Foto: EPA
Derek Fisher
Derek Fisher si je popolnoma drugače predstavljal svojo prvo sezono na trenerski klopi. Knicksi imajo le pet zmag in kar 29 porazov. Foto: EPA

To je bil že osmi zaporedni poraz Phoenixa v Chesapeake Energy Areni (zadnja zmaga 19. decembra 2010), a tokrat so bili izbranci Jeffa Hornaceka najbližje uspehu. Goran Dragić se je izkazal z 21 točkami, osmimi skoki in tremi podajami v 44 minutah.
Westbrook izključen še pred odmorom
Že v prvem polčasu sta obe ekipi blesteli v napadu (64:62), gostitelji pa so tik pred odmorom ostali brez izključenega Russlla Westbrooka, ki je dobil prvo tehnično napako po prerivanju z Alexom Lenom 27 sekund pred koncem polčasa. Sedem sekund pred odmorom je polagal in imel na voljo še dodaten prosti met. Zapletel se je v besedni obračun s pomočnikom trenerja pri Phoenixu Mikom Logabardijem in oba sta prejela tehnični napaki. Sijajni organizator igre je že do odmora nanizal 20 točk.
V drugem polčasu se je razigral Durant, Oklahoma je povedla s 112:103 osem minut pred koncem. Sunsi, ki so v prvem delu zadeli kar 11 trojk, so začeli več prodirati pod obroč. Blestel je Eric Bledsoe, dve minuti pred koncem pa je Markieff Morris zadel trojko za vodstvo Phoenixa (123:126). Hitro je odgovoril Durant. Obe ekipi sta imeli priložnost za zmago že v rednem delu, Bledsoe po prodoru ni prišel do pravega meta in čas za napad se je iztekel, na drugi strani pa je Anthony Morrow zgrešil trojko ob sireni.
Morrow junak v podaljšku z izjemno trojko
Dve minuti pred iztekom podaljška je Durant v desnem kotu našel Morrowa, ki je zadel ključno trojko ob prekršku Marcusa Morrisa, ki je moral zaradi šeste osebne napake na klop. Morrow je ob stoječih ovacijah zadel še prosti met za 134:130. Bledsoeju in P. J. Tuckerju je uspelo znižati na 136:134. Po zgrešeni trojki Serga Ibake so imeli Sunsi tri priložnosti za izenačenje ali celo za zmago. Gerald Green in Tucker sta zgrešila izpod obroča, dve sekundi pred koncem pa je popolnoma odprt met za tri točke zgrešil še Markieff Morris. Zmago Oklahome je s prostim metom potrdil Andre Roberson.
Knicksi podirajo vse negativne klubske rekorde
Krizi New Yorka ni videti konca. V Staples Centru so Clippersi gladko odpravili Knickse (99:78) in jim prizadejali deveti zaporedni poraz. To je že 19. poraz New Yorka v zadnjih 20 tekmah, kar je neslavni rekord vseh časov. Mesec december so končali z eno zmago (12. decembra v Bostonu) in 15 porazi, kar je najslabši mesečni izkupiček v zgodovini. Trener Derek Fisher je z LA Lakersi osvojil pet prstanov v Staples Centru, tokrat pa je le nemočno opazoval nov poraz. V dvorani je bil tudi predsednik New Yorka Phil Jackson, ki je prav tako doživel nepozabne trenutke v Los Angelesu.
Clippersi so ob polčasu vodili s 50:40, potem pa so na začetku tretje četrtine odločili srečanje z delnim izidom 13:0. Blestel je J. J. Redick, ki je prispeval 20 točk, zadel je štiri trojke. Clippersi so bili kar 15-krat natančni izza črte.
Dramatična tekma v San Antoniu pripadla Spursom
Izjemno napeto srečanje so gledalci videli v San Antoniu, kjer so Spursi s 95:93 po podaljšku premagali New Orleans. Sedem desetink pred koncem rednega dela je zvezdnik Pelikanov Anthony Davis z zabijanjem poskrbel za vodstvo z 82:84, a je po minuti odmora Boris Diaw iz avta podal pod koš, Tim Duncan pa je skočil z Omerjem Ašikom in žogo poslal skozi obroč za izenačenje ob zvoku sirene. Zdelo se je celo, da se je Ašik zadnji dotaknil žoge.
Tudi v podaljšku so gostje povedli za pet točk, odgovoril je Manu Ginobili (26 točk), ki je v dodatnih petih minutah nanizal sedem točk. Tyreke Evans je zgrešil met za zmago New Orleansa. Spursi so še vedno igrali brez poškodovanih Tonyja Parkerja in Kawhija Leonarda. Duncan je s 16 točkami in 10 skoki dosegel 819. dvojni dvojček v karieri in se s tem na petem mestu večne lestvice izenačil s Karlom Malonom.
Cleveland brez LeBrona in Lova nemočen
LeBron James, ki je v torek praznoval 30. rojstni dan, je izpustil drugo tekmo zapored zaradi bolečin v levem kolenu. Kevin Love je prav tako poškodovan. Kyrie Irving (25 točk) vsega ni mogel storiti sam in Cleveland je v Quicken Loans Areni izgubil proti Milwaukeeju z 80:96. Cavaliersi so v tretji četrtini dosegli le sedem točk. Pri Bucksih je bil razigran Brandon Knight, ki je zadel štiri trojke in bil s 26 točkami najboljši strelec srečanja.

Tekme 31. decembra:
BOSTON - SACRAMENTO 106:84
Sullinger 20 in 11 skokov, Olynyk 15, Crowder 12; Landry in Collison po 14, McLemore 12.

INDIANA - MIAMI 106:95
Miles 25 (5/10 za tri), Hill 20, Watson 11; Wade 20, Bosh 18.

LA CLIPPERS - NEW YORK 99:78
Redick 20, Jordan 14, Crawford in Griffin (11 podaj in 7 skokov) po 13; Anthony 19, Bargnani in Prigioni po 9.

HOUSTON - CHARLOTTE 102:83
Harden 36 (12/19 iz igre, 8/11 za tri), Beverley 14, Motiejunas 12; Henderson in Kidd-Gilchrist po 16, Walker 12.

CLEVELAND - MILWAUKEE 80:96
Irving 25, Dellavedova 11; Knight 26, Mayo 15, Antetokounmpo 14.

SAN ANTONIO - NEW ORLEANS * 95:93
Ginobili 26 (5/8 za tri), Duncan 16 in 10 skokov, Belinelli 10; Davis 21 in 12 skokov, Anderson 21 in 11 skokov, Evans 15.

OKLAHOMA CITY - PHOENIX * 137:134
Durant 44 (13/23 iz igre, 6/11 za tri), 10 skokov in 7 podaj, Westbrook 20, Ibaka 15, Morrow 11, Jackson 10, Adams in Perkins po 9, Jones in Smith po 8, Roberson 3; Bledsoe 29 (10/29 iz igre) in 8 podaj, Markieff Morris 25, G. Dragić 21 (7/12 iz igre, 2/5 za tri), 8 skokov in 3 podaje v 44 minutah, Marcus Morris 18, Green 14, Tucker 13, Plumlee in Thomas po 6, Len 2.