Goran Dragić v enem izmed prodorov v Wells Fargo Centru. Foto: Reuters
Goran Dragić
Miami je na zadnjih 29 tekmah proti Philadelphii slavil 25-krat. Foto: Reuters
Amare Stoudemire, Joe Johnson
Kar se je Joe Johnson pridružil Miamiju, so Heati dobili vse štiri tekme. Foto: Reuters
Carmelo Anthony
Carmelo Anthony je v Bostonu zgrešil met za zmago. Foto: Reuters
Damian Lillard
Damian Lillard je dosegel 50 točk, a Toronto vseeno zapustil sklonjene glave. Foto: Reuters

Gostje so si že v prvi četrtini priigrali dvomestno prednost, toda v tretji četrtini, ko je Philadelphia zaostajala za deset, je domačim košarkarjem uspela serija 13:0. Povedli so z 72:69, a sledil je ekspresen odgovor Heatov, ki so z 11:1 dobri dve minuti pred koncem tretje četrtine povedli z 80:73 in vodstva niso več izpustili iz rok. Ko je Gerald Green slabih pet minut pred koncem zadel dve zaporedni trojki za 104:88, je bilo dvomov o zmagovalcu konec.

Miami je slavil četrtič zapored in sedmič na deveti tekmi, kar igra brez Chrisa Bosha. Znova je bil izjemen Hassan Whiteside, ki od All Stara igra izvrstno. Center Miamija je vpisal 19 točk, ujel pa je prav toliko odbitih žog. "Je neverjeten in ima veliko zaslug za naše dobre igre. Po All Staru je to povsem druga oseba na parketu. Zares je osredotočen in večer za večerom dominira na igrišču," je o Whitesidu dejal prvi zvezdnik moštva Dwyane Wade, ki je prispeval 21 točk. Gogi je bil tretji strelec Miamija, čeprav tokrat ni bil pri metu (6/14 za dve, 0/2 za tri), je pa odlično vodil gostujočo igro in soigralcem podelil 11 podaj.

Philadelphia je klonila 11. zapored. Manjkali so številni pomembni členi, glavna nosilca pod obročem Jahlil Okafor in Nerlens Noel sta poškodovana, zaradi bolezni pa sta odsotna Nick Stauskas in Kendall Marshall. Tako sta bila najboljša Ish Smith s 26 in Robert Covington s 25 točkami. Prvič je zaigral Elton Brand, potem ko se je vrnil iz košarkarskega pokoja. Izkušeni 36-letni košarkar je nazadnje igral maja lani za Atlanto. Odigral je 13 minut in prispeval osem točk ter navdušil trenerja Bretta Browna, ki je zadovoljen, da ima v mladi ekipi zdaj nekaj več izkušenj.

Lillardovih 50 premalo, rekord DeRozana
Boston je 13. zapored slavil na domačem parketu. Celticsi so bili s 105:104 boljši od New Yorka. Mož odločitve je bil Avery Bradley, ki je 17 sekund pred koncem izkoristil manjšo nepozornost v gostujoči obrambi in položil za zmago. Na drugi strani je trojko zgrešil Carmelo Anthony. Saša Vujačić pri Knicksih ni dobil priložnosti.

Razburljivo je bilo tudi v Torontu, kjer so Raptorsi s 115:113 ugnali Portland. Pri gostih je fantastično odigral Damian Lillard, ki se je ustavil pri 50 točkah, a tudi to ni bilo dovolj za zmago. Toronto je imel zelo razigranega DeMarja DeRozana, ki je z 38 točkami dosegel osebni rekord sezone, zadel pa 24 prostih metov, kar je rekord Lige NBA po številu zaporednih zadetih prostih metov na eni tekmi.

Tekme 4. marca:
CHARLOTTE - INDIANA 108:101
Walker 33 in 10 podaj, Batum 31; George 35.

ORLANDO - PHOENIX 84:102
Payton 19 in 11 podaj; Len 31 in 15 skokov, Booker in Price po 14.

PHILADELPHIA - MIAMI 102:112
Smith 26, Covington 25; Wade 21, Whiteside 19 in 19 skokov, Dragić 15 (6/16 iz igre), 5 skokov in 11 podaj v 34 minutah.

BOSTON - NEW YORK 105:104
Thomas 32, Turner 21; Anthony 30, Afflalo 17 ... Vujačić ni igral.

TORONTO - PORTLAND 117:115
DeRozan 38, Lowry 28; Lillard 50 (16/28) iz igre.

CLEVELAND - WASHINGTON 108:83