Izbranci Duška Maličevića so se do zmage dokopali na lokalnem derbiju na Polzeli, kjer so Hopse ugnali z 89:85. Potem ko so košarkarji Elektre uvodne štiri tekme v Ligi Telemach izgubili s povprečno 45 točkami razlike, so zdaj prvič slavili. Tekma, ki je bila 12-krat izenačena, ekipi pa sta se 13-krat izmenjali v vodstvu - vsaka je vodila tudi z dvomestnim številom -, je bila odločena šele v zaključku. V zadnji dve minuti sta ekipi vstopili poravnani (82:82), razliko pa so naredili prosti meti. Pri gostih sta bila natančna Siniša Avramovski in Joshua Deon Turner, pri gostih pa so bili ameriški igralci Amric Laray Fields, Trey Cornelious Mc Donald in Royce Amir Woolridge le polovično uspešni.

"Čestitke fantom, ki so se držali dogovorjenega. Igrali so borbeno, timsko in pustili srce na igrišču. Zahvalil bi se rad navijačem, ki so nas presenetili v lepem številu. Po zmagi moramo ostati trdno na tleh, saj en uspeh ne pomeni prav ničesar. Treba je trdo trenirati še naprej," je po tekmi dejal šoštanjski trener Maličević, ki v tej sezoni prvič vodi prvoligaško ekipo.

Niz neporaženosti pa še naprej nadaljujeta moštvi Rogaške in Šenčurja Gorenjske gradbene družbe. Prva je gostila domžalske Helios Sunse in vpisala visoko zmago. Domžalčani so v prvi četrtini še držali priključek, od možnosti za uspeh pa so se morali posloviti v drugih desetih minutah, ki so jih varovanci trenerja Damjana Novakovića dobili z 21:5. Ti so na koncu slavili zmago s 84:61. Gorenjci so medtem gostili Zlatorog. Po glavnem odmoru je Jan Špan prednost povišal na 13 točk (50:37). Zlatorog se je v predzadnji minuti tretjega dela nato približal le na tri točke zaostanka (50:47), na koncu pa klonil s 63:75.