Slovenija je v 1. delu prvenstva premagala Italijo, Češko in Estonijo, izgubila pa proti Franciji. Foto: KZS

Najboljši strelec Slovenije je bil s 14 točkami center Tomaž Bolčina. V drugi četrtini je Latvija v prvih šestih minutah dosegla 15 točk, Slovenija le dve. Varovanci Damjana Novakovića so nato dobili tretjo in četrto četrtino. Z agresivno obrambo so se šest minut pred koncem približali na 61:59.

Čeprav je prvi strelec tekme Ingus Jakovics (20 točk) zadel dve trojki zapored, to ni bilo usodno in Matej Rojc je ob koncu 39. minute Slovenijo približal le na točko zaostanka (71:70).

Ključna je bila trojka Janisa Berzinsa (njegova edina na tekmi) z levega krila. Miha Lapornik je sicer zadel težak met za 74:72, toda Slovenija je nespretno odigrala zadnje sekunde in Latvija, najučinkovitejša reprezentanca letošnjega EP-ja, se je veselila še svoje pete zaporedne zmage.

EP mlajših članov, 2. del, skupina F:
SLOVENIJA - LATVIJA
72:78 (20:20, 11:20, 19:17, 22:21)
Bolčina 14, Dimec 13, Rupnik 12, Lapornik 10; Jakovics 20, Silins 16.

RUSIJA                   2  0 2   2

V četrtfinale se bodo uvrstile najboljše štiri reprezentance. V torek ob 14.45 bo Slovenija igrala z Rusijo.