Goran Dragić se je spet izkazal s hitrimi prodori in bil na koncu z 12 točkami tudi prvi strelec tekme. Foto: Aleš Fevžer
Božidar Maljković_Dušan Ivković
Stisk rok legendarnih trenerjev, ki sta zaznamovala že jugoslovansko košarko: selektor Slovenije Božidar Maljković in selektor Srbije Dušan Ivković. Foto: Aleš Fevžer
Gašper Vidmar
Gašper Vidmar je dosegel 7 točk in zbral 5 skokov. Foto: Aleš Fevžer
Boštjan Nachbar
Boštjanu Nachbarju je spolzka žoga povzročala težave in je zadel le en met (od devetih) iz igre. Foto: Aleš Fevžer

Ob polčasu je bil izid 33:31. Brez prvega centra Mirze Begića je igra slonela na metih z razdalje, vendar prave učinkovitosti ni bilo. Slovenija je imela tudi precej težav s skokom v obrambi, zaradi sopare so žoge uhajale iz rok, na parketu pa je drselo. A tudi Srbija, ki je pogrešala Nenada Krstića (in seveda Miloša Teodosića), je bila nenatančna. Slovenci so v 17. minuti ušli na 33:25. Ker do polčasa niso več zadeli, sta ekipi ločili le dve točki.

Srbi zadeli le eno trojko
Po trojki Gorana Dragića sredi tretje četrtine je bila prednost spet otipljivejša (44:37). Gašper Vidmar je z zabijanjem prinesel vodstvo 53:45, Jure Balažič pa je v 33. minuti zadel za prednost desetih točk (55:45). Selektor Božidar Maljković je še naprej zahteval agresivno obrambo in v zadnji četrtini so Srbi zmogli le devet točk. Na vsej tekmi so zadeli le eno trojko od 15 poskusov, izgubili pa kar 20 žog.

V nedeljo še s Turčijo
Najboljši strelec je bil Goran Dragić z 12 točkami, Jure Balažič je dosegel točko manj. Gostitelji so skok izgubili s 27:37, zgrešili so 12 prostih metov (19/31). To je bila četrta pripravljalna tekma slovenske košarkarske reprezentance na domače evropsko prvenstvo, ki se bo začelo 4. septembra. Turnir v Celju bo Slovenija v nedeljo končala s tekmo proti Turčiji, ki se bo začela ob 20.15. Prenos bo na TV SLO 2 in na MMC-ju.

Božidar Maljković: "Igrali smo solidno, bilo je sicer nekaj napak, a ko smo stisnili v obrambi, je bilo vse veliko lažje. Naredili smo nekaj hitrih protinapadov, držali žogo v svojih rokah in zasluženo prišli do zmage. Razmere za igro niso bile normalne, zato sem na klopi pustil Mirzo Begića, ki ima določene težave, nihče od igralcev pa zaradi hude vročine v dvorani ni igral več kot 22 minut."

Jure Balažič: "Igrali smo v izjemno težkih razmerah. V dvorani je namreč hudo vroče, žoga drsi z rok in na trenutke je kar težko dihati. Zadovoljen sem zaradi zmage in borbenosti, ki smo jo pokazali, dejstvo pa je, da to ni realna slika teh dveh reprezentanc, saj smo oboji nastopili precej oslabljeni. Prizadevati si moramo še za uigranost."