Sani Bečirović je v Italiji znova dokazal, da še vedno lahko igra odlično na najvišjem nivoju. Z bogatimi izkušnjami in sijajnim pregledom nad igro bi nedvomno prav prišel tudi izbrani vrsti. Foto: Reuters
Jaka Lakovič
Po pravi kalvariji v prvi polovici sezone, ko pri Galatasarayu praktično ni dobil prave priložnosti, je Jaka Lakovič po odhodu v Italijo zaigral odlično. Dobra forma kapetana je vsekakor spodbudna napoved za september. Foto: KZS
Jaka Blažič
Unionu Olimpiji je zamenjava trenerja vsaj za zdaj, kot kaže, koristila. Ob dveh zmagah je bil najbolj razigran Jaka Blažič, ki letos igra zelo dobro in je med igralci iz slovenskih klubov verjetno glavni kandidat za reprezentančni dres. Foto: Aleš Fevžer
Matjaž Smodiš
Matjaž Smodiš še naprej dokazuje svojo kvaliteto. Čeprav se je njegovo ime znašlo na selektorjevem seznamu, pa je izkušeni krilni center dejal, da je zanj zgodba z reprezentanco že končana. Foto: Aleš Fevžer
Erazem Lorbek
Dobra igra Erazma Lorbka na zadnji tekmi je nedvomno odlična napoved za Barcelono, ki jo konec tedna čaka Fina Four, kjer se bo v polfinalu pomerila z večnim tekmecem Realom, za katerega igra Mirza Begić. Foto: Reuters
Boštjan Nachbar
Boštjan Nachbar je z Bambergom uspešno začel končnico prvenstva. Brose je ugnal Phoenix Hagen, slovenski krilni košarkar pa se je izkazal s 16 točkami in šestimi podajami. Foto: EPA

V zadnjem krogu so varovanci Romea Sacchettija sijajno sezono potrdili še s prestižno zmago nad najboljšim italijanskim klubom zadnjih let Sieno. Moštvo s Sardinije je v Toskani slavilo z 92:86 in z osmimi porazi zanesljivo zasedlo drugo mesto. V četrtfinalu končnice se bo pomerilo s Cantujem. Siena je bila na koncu šele peta, prvo mesto pa je osvojil Varese, ki je izgubil tekmo manj kot Dinamo Sassari, zdaj bolj znan pod sponzorskim bančnim imenom. Bečirović, ki se je klubu pridružil pred nekaj manj kot mesecem, je na zadnji tekmi dal devet točk in štiri podaje.

Avellino je redni del končal na desetem mestu. Pred prihodom slovenskega kapetana Jake Lakoviča je klubu kazalo slabo, nato pa so s serijo zmag prišli v sredino prvenstvene lestvice. Za konec sezone je Avelino v Pesaru slavil s 93:80, Ljubljančan pa je zbral 14 točk. Goran Jurak je z Biello z vsega šestimi zmagami zanesljivo zasedel zadnje mesto. Ob porazu proti Cremoni je krilni center prispeval pet točk in sedem skokov.

Olimpija in Krka povedli v polfinalu
Katastrofalen vtis iz prejšnjega tedna je uspelo popraviti Unionu Olimpiji. Zmaji so najprej ugnali največjega tekmeca v državnem prvenstvu v zadnjih letih Krko (86:81) in si s tem priborili drugo mesto po rednem delu. Nato pa so se v prvi tekmi polfinala še oddolžili Mariboru Messerju (74:56) za dva poraza v Ligi za prvaka. Obe tekmi sta bili, tudi kot zadnji v tej podobi dvorane, odigrani v legendarnem Tivoliju.

Na obeh je bil najboljši ljubljanski strelec Jaka Blažič, ki je dal 20 in 13 točk. Proti Krki jih je Dražen Bubnić dodal 12, proti Mariboru pa Alen Omić 11, Luka Rupnik pa deset. Tudi Novomeščani so zanesljivo dobili prvo tekmo polfinala. S 86:66 so ugnali Zlatorog. Matjaž Smodiš je v vsega 13 minutah dosegel 13 točk. Domen Lorbek jih je pristavil deset, proti Olimpiji pa 11. Deset jih je proti Laščanom, pri katerih je Luka Lapornik zbral 12 točk, dal tudi Jaka Klobučar.

Lorbek najboljši strelec Barce
V Španiji sta do novih zanesljivih zmag prišla Real in Barcelona, ki sta bila boljša v lokalnih obračunih. Madridčani so ugnali mestnega tekmeca Estudiantes, Mirza Begić je dal štiri točke in ujel šest odbitih žog. Barca je bila boljša od Joventuta iz bližnje Badalone. Najboljši strelec košarkarjev katalonskega ponosa je bil Erazem Lorbek s 17 točkami. Real ostaja v vodstvu, Barca pa je tretja.

Po poškodbi se je na parket vrnil Zoran Dragić, ki je ob zmagi Unicaje nad Blusens Monbusom odigral sicer le minuto. Po težavah se počasi vrača tudi Uroš Slokar. Z Gran Canario je ugnal Lagun Aro, slovenski reprezentant pa je dal dve točki.

Reprezentančni kandidati
ITALIJA
Sani Bečirović
(Banco di Sardegna Sassari)
18 minut, 9 točk (1/4 za dve, 0/3 za tri), 3 skoki, 4 podaje
(30. krog Montepaschi Siena - Banco di Sardegna Sassari 86:92)
(Sidigas Avellino)
26 minut, 14 točk (5/6 za dve, 1/4 za tri), 1 skok, 3 podaje
(29. krog DP-ja: Victoria Libertas Pesaro - Sidigas Avellino 80:93)

NEMČIJA
(Brose Baskets)
25 minut, 16 točk (6/9 za dve, 0/3 za tri), 3 skoki, 6 podaj
(1. tekma četrtfinala DP-ja: Brose Baskets – Phoenix Hagen 99:74)

RUSIJA/Liga VTB
Primož Brezec
(Nižni Novgorod)
zaradi poškodbe že končal sezono
Hasan Rizvić (Jenisej Krasnojarsk)
3 minute, (0/1 za dve)
(DP: Jenisej Krasnojarsk, Unics Kazan 83:70)

SLOVENIJA
Jaka Blažič (Union Olimpija)
26 minut, 13 točk (3/7 za dve, 0/2 za tri), 1 podaja
(1. tekma polfinala DP-ja: Union Olimpija – Maribor Messer 74:56)
28 minut, 20 točk (4/9 za dve, 1/2 za tri), 6 skokov, 2 podaji
(10. krog Lige za prvaka: Union Olimpija – Krka 86:81)
Tomaž Bolčina (Krka)
5 minut, 4 točke (2/3 za dve)
(1. tekma polfinala DP-ja: Krka – Zlatorog Laško 86:66)
6 minut, (0/1 za dve), 1 skok
Dražen Bubnić (Union Olimpija)
21 minut, 4 točke (2/5 za dve), 1 skok, 2 podaji
28 minut, 12 točk (3/6 za dve, 0/2 za tr), 4 skoki, 2 podaji
Erjon Kastrati (Krka)
ni igral
Jaka Klobučar (Krka)
26 minut, 10 točk (1/5 za dve, 2/3 za tri), 8 skokov, 2 podaji
22 minut, 9 točk (3/7 za dve, 1/5 za tri), 1 skok, 3 podaje
Luka Lapornik (Zlatorog Laško)
32 minut, 12 točk (2/5 za dve, 2/4 za tri), 4 skoki, 1 podaja
29 minut, 16 točk (3/4 za dve, 2/4 za tri), 5 podaj
(10. krog Lige za prvaka: Zlatorog Laško - Helios Domžale 76:67)
Miha Lapornik (Zlatorog Laško)
4 minute, (0/1 za dve)
16 minut, (0/1 za dve, 0/2 za tri), 3 skoki, 1 podaja
Domen Lorbek (Krka)
23 minut, 10 točk (5/6 za dve), 2 skoka, 2 podaji
30 minut, 11 točk (2/3 za dve, 1/3 za tri), 1 skok, 2 podaji
Gezim Morina (Helios Domžale)
Dino Murić (Union Olimpija)
poškodovan
Edo Murić (Krka)
14 minut, 3 točke (0/2 za dve, 1/3 za tri), 2 skoka, 2 podaji
12 minut, 8 točk (1/2 za dve, 2/3 za tri)
Alen Omić (Union Olimpija)
23 minut, 11 točk (5/7 za dve), 6 skokov, 3 podaje
19 minut, 8 točk (4/7 za dve), 6 skokov
Marko Pajić (Krka)
11 minut, 2 točki (1/2 za dve, 0/2 za tri), 1 skok
23 minut, 8 točk (2/4 za tri), 2 skoka
Klemen Prepelič (Union Olimpija)
23 minut, 5 točk (1/2 za dve, 1/4 za tri), 1 skok, 2 podaji
20 minut, 9 točk (2/4 za dve, 1/6 za tri), 4 skoki, 2 podaji
Matej Rojc (Krka)
14 minut, 5 točk (1/2 za dve, 1/3 za tri), 1 podaja
5 minut, 2 točki (1/2 za dve, 0/1 za tri), 1 skok
Luka Rupnik (Union Olimpija)
18 minut, 10 točk (4/5 za dve), 3 skoki, 1 podaja
11 minut, 5 točk (1/1 za dve, 1/3 za tri), 1 skok, 2 podaji
Matjaž Smodiš (Krka)
13 minut, 13 točk (2/3 za dve, 3/4 za tri), 3 skoki, 1 podaja
Proti Olimpiji zaradi izključitve ni imel pravice nastopa

SRBIJA
Aleksandar Ćapin (Radnički Kragujevac)
17 minut, 8 točk (3/3 za dve, 0/2 za tri), 1 skok, 4 podaje
(7. krog DP-ja: Radnički Kragujevac – Partizan 81:78)
V 8. krogu DP-ja ni igral

ŠPANIJA
Mirza Begić
(Real Madrid)
19 minut, 4 točke (2/5 za dve), 6 skokov
(32. krog DP-ja: Real Madrid – Estudiantes 93:82)
Sandi Čebular (Lobe Huesca)
28 minut, 8 točk (3/7 za dve, 0/5 za tri), 3 skoki, 4 podaje
(Četrtfinale 2. lige: Lobe Huesca - Lucentum 68:66)
19 minut, 3 točke (0/4 za dve, 1/4 za tri)
(Četrtfinale 2. lige: Lobe Huesca - Lucentum 61:71)
Zoran Dragić
(Unicaja Malaga)
1 minuta
(32. krog DP-ja: Blusens Monbus – Unicaja Malaga 65:69)
Matej Krušič (Lobe Huesca)
11 minut, 5 točk (2/3 za dve), 6 skokov
12 minut, (0/1 za dve), 1 skok
Erazem Lorbek (Barcelona)
26 minut, 17 točk (3/6 za dve, 3/4 za tri), 4 skoki, 1 podaja
(32. krog DP-ja: Barcelona – Joventut 80:59)
Uroš Slokar (Gran Canaria)
15 minut, 2 točki (1/1 za dve), 1 skok, 2 podaji
(32. krog DP-ja: Gran Canaria – Lagun Aro 66:59)

TURČIJA
Jure Balažič
(Erdemir)
25 minut, 9 točk (2/3 za dve, 0/1 za tri), 3 skoki
(30. krog DP-ja: Erdemir – Tofaš 70:79)
Gašper Vidmar
(Bešiktaš)
21 minut, 10 točk (5/5 za dve) 4 skoki, 3 podaje
(30. krog DP-ja: Mersin – Bešiktaš 84:102)
Miha Zupan (Türk Telekom)
23 minut, 8 točk (3/5 za dve, 0/3 za tri), 2 skoka, 1 podaja
(30. krog DP-ja: Galatasaray – Türk Telekom 89:73)

(Igokea)
20 minut, 14 točk (4/5 za dve, 2/3 za tri), 1 skok, 3 podaje
(9. krog DP-ja: Igokea – Bosna 90:58)
23 minut, 11 točk (4/5 za dve, 1/3 za tri), 3 skoki, 3 podaje

(Angelico Biella)
27 minut, 5 točk (1/4 za dve, 1/3 za tri), 7 skokov, 1 podaja
(30. krog DP-ja: Vanoli Cremona - Angelico Biella 87:68)