Boštjan Nachbar se je razigral v zadnji četrtini, ko je dosegel kar 14 od skupno 16 točk. Foto: Aleš Fevžer
Slovenija
Slovenski košarkarji med igranjem himne. Foto: Aleš Fevžer
Božidar Maljković in Luka Pavičević
Objem dobrih prijateljev Božidarja Maljkovića in Luke Pavičevića. Foto: Aleš Fevžer
Jaka Lakovič
Jaka Lakovič je tokrat prispeval pet točk. Foto: Aleš Fevžer
Bonifika
V prenovljeni dvorani Bonifika se je zbralo 3.500 gledalcev. Foto: Aleš Fevžer
Slovenci v drugem polčasu z boljšo obrambo do zmage

Po izenačenem prvem polčasu (43:43) je Slovenija ob koncu tretje četrtine povedla s 60:54 in vodstva ni več izpustila iz rok, čeprav se je v zadnjem delu Črna gora dvakrat približala le na točko zaostanka (71:70, 73:72).

V zadnji četrtini se je razigral Boštjan Nachbar, ki je bil s 16 točkami najuspešnejši v slovenski reprezentanci. Dvoštevilčno število točk sta dosegla še Edo Murić (13) in Jaka Blažič (10). Slovenija je izrazito prevladovala pod obema obročema, saj je dobila skok kar z 41:24. Pri Črnogorcih je bil najučinkovitejši Bojan Dubljević (19).

Bodo odpadli Lapornik, Morina in Prepelič?
V soboto ob 20.45 se bodo varovanci Božidarja Maljkovića pomerili še z Italijani, ki so že v četrtek porazili Črno goro z 89:73. Po tej tekmi bo Maljković objavil tudi seznam 12 igralcev, ki bodo igrali na domačem evropskem prvenstvu. Verjetno bodo iz petnajsterice odpadli Luka Lapornik, Gezim Morina in Klemen Prepelič.

Pet točk Lorbka za +2
Slovenija je tekmo začela v postavi Goran in Zoran Dragić, Jaka Blažič, Jure Balažič in Gašper Vidmar. Vidmar je dosegel prve štiri točke za Slovenijo, ki je na začetku zaostajala (4:5). Brata Dragić sta poskrbela za slovensko vodstvo (12:5) v 4. minuti, a so Črnogorici s trojkama ujeli priključek (12:11). Sledila je izenačena tekma koš za koš. Slovenija je v končnici s petimi zaporednimi točkami Domna Lorbka prešla v vodstvo s 24:22, potem ko je že zaostajala s 17:22.

Slovenski voz vlekel Murić
Drugo četrtino je bolje začela Črna gora (26:28), vendar je Murić s trojko preobrnil izid. Borbeni in razpoloženi Murić je z novo trojko v 15. minuti poskrbel za 36:33, nato pa še uspešno skočil v napadu in izsilil osebno napako, po kateri je s prostih metov povišal na +5 (38:33). Napad Črnogorcev (38:37) je s trojko odbil Blažič. Toda gostje so vrnili z dvojno mero, saj sta zaporedni trojki zadela Popović in Dašić. Izid polčasa (43:43) je s košem v zadnji sekundi postavil Uroš Slokar. Murić je bil z 10 točkami najboljši v slovenski vrsti.

Slovenci v končnici tretje četrtine do +6
Uvodne minute drugega polčasa so prinesle kar nekaj raztrgane igre na obeh straneh. Šehović je v 25. minuti zadel trojko za 50:47, malo pozneje pa še Dubljević za 53:49. Slovenija, ki je večji del tretje četrtine zaostajala, je s tretjo trojko Murića v 28. minuti spet povedla - 55:53. Minuto pozneje je svojo prvo trojko in prve točke na tekmi dosegel še Lakovič (58:53). Izid po treh četrtinah (60:54) pa je z zabijanjem postavil Begić.

Na krilih Nachbarja do nove zmage
Začetek zadnje četrtine je pripadel Nachbarju, ki je naprej zadel trojko, nato pa še dosegel koš in dodal prosti met za 67:59 v 33. minuti. Po še enem uspešnem prodoru Dravograjčana je semafor kazal 69:61. Črnogorce je v igri držal predvsem odličen met za tri točke, pri čemer sta bila najuspešnejša Dubljević in Dašić. Črna gora se je v 36. minuti približala le na točko zaostanka (71:70). Slovenija je v končnico tekme šla s prednostjo +3 (75:72). Ko je na začetku zadnje minute Nachbar s trojko povišal na +6 (78:72), se je tehtnica nagnila na stran Slovenije, ki je nato z dobrim izvajanjem prostih metov prednost ubranila.

Maljković: Junaki se bodo videli na pravih tekmah
"Vedel sem, da bo Črna gora igrala izredno motivirano. Odlično so se pripravili na nas, saj jim je vsaka tekma v pripravah zelo pomembna. Mi smo na trenutke igrali zelo dobro, imeli pa smo tudi nekaj slabih minut. A kot poudarjam, prave tekme šele prihajajo in tedaj se bodo videli junaki. V miru smo vsi prijatelji, ko pa se enkrat začne vojna, je vse drugače. Po turnirju v Kopru se bomo umaknili v Kranjsko Goro in pilili še zadnje detajle," je po tekmi dejal slovenski selektor Božidar Maljković.