Resda se je na koncu malce upehal, toda predstava Boa McCalebba si vseeno zaslužni odlično oceno. 28-letni Američan, ki igra v makedonskem dresu, je dosegel 27 točk, od tega 11 iz prostih metov. Foto: EPA
Elmedin Kikanović in Milko Bjelica
Tekma med BiH-om in Črno goro je bila zanimiva in razburljiva do konca. Foto: EPA
Mike Fratello
Mike Fratello je Ukrajino že popeljal v drugi del tekmovanja. Foto: EPA
Tony Parker
Tony Parker je za zmago Francije nad Izraelom v hali Tivoli dosegel 12 točk, zbral pa je tudi sedem podaj. Foto: EPA
Ukrajina premagala še Nemčijo

Tretji dan EP-ja je Slovenija počivala, zato je bila pozornost usmerjena k jeseniški skupini B, kjer bo boj za prva tri mesta še zelo napet. Po odlični zadnji četrtini (27:11) je BiH premagal Črno goro s 76:70. Prvi igralec tekme je bil Mirza Teletović z 18 točkami (za kar pa je porabil kar 22 metov iz igre) in 11 skoki. Bojan Dubljević jih je dosegel 16 za poražence, ki so igrali brez Vladimirja Dašića. Kontroverznega košarkarja je vodstvo reprezentance zaradi neprimernega vedenja poslalo domov.

31 latvijskih metov za tri točke
Latvija je v baltskem obračunu doživela prvi poraz. Litva, ki je vodila ves drugi polčas (največ za 13 točk), je zmagala s 67:56, čeprav je izgubila 18 žog. Latvija je pretiravala pri metih izza črte in zadela le osem metov od 31 poskusov. Tri minute pred koncem je bilo po trojki Jonasa Mačiulisa in košu Jonasa Valančiunasa (11 točk, 10 skokov) za 61:52 bolj kot ne vse odločeno.

McCalebb spomnil na EuroBasket 2011
V večernem derbiju, ki ga je zaznamovalo odlično navijaško vzdušje, je Makedonija premagala Srbijo z 89:74. Selektor Aleš Pipan je pravočasno prebudil svoje varovance, ki bi jim nov poraz že zaprl vrata v drugi del tekmovanja. Bo McCalebb je s 27 točkami spomnil na EP v Litvi pred dvema letoma, ko je bil izbran v prvo peterko prvenstva in je Makedonija osvojila četrto mesto. Srbi so vso tekmo zaostajali, največ celo za 26, a so z 11 zaporednimi točkami štiri minute pred koncem dobili nekaj lažnega upanja (79:68). Makedonija je skok dobila z 48:36.

Fratello dela čudeže
V Tivoliju, kjer igra skupina A, so Nemci drugič zapored izgubili, tako da je uspeh nad Francijo (v 1. krogu) že precej izgubil svojo vrednost. Ukrajina, ki bo gostila naslednje evropsko prvenstvo, je bila boljša z 88:83 in je s tremi zmagami že v drugem delu turnirja. Selektor Mike Fratello dela čudeže. Sergej Gladir je bil v zadnjih minutah mož odločitve, skupaj je dosegel 25 točk ob polovičnem izkoristku pri metih za dve in tri točke. Igro je sijajno vodil Eugene Jeter (19 skokov, 5 skokov in 6 podaj).

Ajinca prvi strelec in skakalec Francije
Belgija je na tekmi, polni napak (33 izgubljenih žog na obeh straneh), s 76:71 premagala Veliko Britanijo, Francija pa je zanesljivo opravila z Izraelom (82:63). Francozi so skok dobili s 35:23, v podajah je bilo 21:14. Alexis Ajinca je bil prvi strelec (13 točk, od tega 10 v prvi četrtini) in prvi skakalec (6) svoje ekipe. Slovenija je imela v petek prost dan, prvenstvo pa bo nadaljevala v soboto s tekmo proti Gruziji.