Pete Mickeal je bil z 12 točkami (prosti meti 10/10) in statističnim indeksom 22 tako kot v torek prvi igralec dvoboja Barcelona - Unics. Imel je tudi štiri skoke, štiri ukradene žoge in tri podaje. Foto: EPA
Sofoklis Schortsianitis in Šarunas Jasikevičius
Panathinaikos je v torek Maccabi premagal kar s 93:73, toda Maccabi je na drugi tekmi vrnil udarec in izid v zmagah izenačil na 1:1. Šarunas Jasikevičius (na sliki z žogo) je imel na koncu priložnost, da izsili drugi podaljšek. Foto: EPA

V drugi tekmi četrtfinala Evrolige je Barcelona zmagala s 66:63 in ji do preboja na Final four manjka le še ena zmaga. V zadnji četrtini se Barci ni uspelo odlepiti za več kot pet točk. Minuto in pol pred koncem je Unics Kazan izenačil, nato pa je 5000 gledalcev v Blaugrani videlo le še točke iz prostih metov. Pet sekund pred koncem je bil dvakrat natančen Pete Mickeal.

Unicsu je na koncu preostalo le še upanje na čudežno trojko. S svoje polovice igrišča je poskušal Henry Domercant (odlični strelec ni imel svojega večera) in seveda zgrešil.

Boštjan Nachbar, ki ga je trener Jevgenij Pašutin na prejšnjih tekmah redko pošiljal v igro, je bil v prvih 20 minutah skoraj nezmotljiv in je dosegel 14 točk (met za dve 4/5, trojke 2/2). Na koncu je bil s 16 točkami drugi strelec svoje ekipe. Erazem Lorbek je za Barcelono dosegel 14 točk.

Odkar je Evroliga uvedla četrtfinalno serijo na tri zmage, še nobeni ekipi ni uspelo napredovati po zaostanku 2:0.

Maccabi vrnil udarec
Panathinaikos, ki je v torek za 20 točk premagal Maccabi, tokrat ni unovčil prednosti domačega igrišča. Izraelski prvak je po podaljšku zmagal z 92:94. V zadnji četrtini je grška ekipa zaostajala že za devet točk, toda pred 18 tisoč gledalci je petminutni dodatek priboril najboljši strelec tekme Kostas Kaimakoglou (20 točk), ki je 13 sekund pred koncem zadel oba prosta meta.

V podaljšku je bila ključna trojka Davida Bluja za vodstvo z 92:93. Keith Langford je s prostim metom postavil končni izid. Šarunas Jasikevičius je v zadnjem napadu poskušal z levega krila izsiliti osebno napako, toda sodniška piščalka se ni oglasila.

Naslednji tekmi bosta v vroči Nokia Areni.

EVROLIGA, četrtfinale, druge tekme

PANATHINAIKOS - MACCABI TEL AVIV (1:1)
92:94 (24:20, 19:21, 15:20, 25:22) po podaljšku
Kaimakoglou 20, Batiste 16, Jasikevičius 15; Langford 17, Blu 16, Smith in Ohayon po 15.

BARCELONA - UNICS KAZAN (2:0)
66:63 (17:13, 16:17, 18:18, 15:15)
Navarro 18, Lorbek 14 (3/7 za dve, 1/3 za tri), 3 skoki v 28 min., Mickeal 12; Jawai 21, Nachbar 16 (4/8 za dve, 2/2 za tri) in 5 skokov v 31 minutah.